Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Jeremy Corbyn chce drugiego referendum. Nowa umowa jest gorsza niż umowa Theresy May
Jeremy Corbyn chce drugiego referendum. Nowa umowa jest gorsza niż umowa Theresy May

Lider Partii Pracy Jeremy Corbyn oświadczył, że Patria Pracy nie poprze nowego porozumienia w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię i będzie dążyć do drugiego referendum.

Lider laburzystów nazwał porozumienie "jeszcze gorszym od porozumienia Theresy May", które zostało trzykrotnie odrzucone w Izbie Gmin.


Partia Pracy oficjalnie zamierza lobbować za drugim referendum.

Corbyn powiedział: „Porozumienie to może doprowadzić do spadku standardów zakresie prawa i ochrony, do narażenia standardów dotyczących żywności, obniżenia standardów środowiskowych i praw pracowników, a także może umożliwić przejęcie NHS przez prywatne amerykańskie korporacje."

„Ta wyprzedaż nie zjednoczy kraju i powinna zostać odrzucona. Najlepszym sposobem na rozwiązanie problemu Brexitu jest oddanie głosu dla narodu w głosowaniu publicznym” – powiedział lider Partii Pracy.

Zapowiedział też, że Partia Pracy, że partia jest gotowa wyrzucić ze swoich szeregów każdego, kto poprze Johnsona.


Boris Johnson nie może też liczyć na poparcie pozostałych ugrupowań, największe z nich - Szkocka Partia Narodowa i Liberalni Demokraci – są jednoznacznie przeciwne brexitowi i Johnson nie ma tam czego szukać.

Liderka Demokratycznej Partii Unionistycznej Arlene Foster już wczoraj powiedziała, że nie poprze planów Borisa Johnsona dotyczących Brexitu.

Arlene Foster i jej zastępca Nigel Dodds opublikowali wspólne oświadczenie na kilka godzin przed szczytem w sprawie brexitu, twierdząc ze nie poprą umowy, ponieważ kwestie celne i VAT są niejasne.

Thursday, 17 October 2019 13:43
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
D. Tusk o brexicie: Sprawa została uzgodniona
  Czytaj następny artykuł:
Jest porozumienie w sprawie brexitu. Boris Johnson i UE ogłaszają przełom