Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom To już prawie pewne. Nadchodzi najzimniejsza zima od 50 lat
To już prawie pewne. Nadchodzi najzimniejsza zima od 50 lat

Meteorolodzy coraz częściej są zgodni, że w tym roku wielką Brytanię czeka najzimniejsza zima od 50 lat.

Już pod koniec października w Wielkiej Brytanii ma spaść pierwszy śnieg, według niektórych meteorologów będą to duże opady śniegu.

James Madden z Exacta Weather.4 już kilka tygodni temu mówił, że pod koniec tego miesiąca można się będzie spodziewać mrozu w Wielkiej Brytanii.

Met Office wtedy jednak twierdziło do tej pory „nie ma śladu” jakiejkolwiek śnieżnej pogody, chociaż kilka następnych tygodni wyglądało dość niepewnie.

Rzecznik Met Office na początku października powiedział, że na tym etapie nic nie sugeruje ze nastąpi powrót Bestii ze Wschodu.

Teraz jednak również meteorolodzy z Met Office potwierdzają, że nadchodzą ostre mrozy, pod koniec października temperatury gwałtownie spadną i możemy się spodziewać opadów śniegu.

Według nowych prognoz, w październiku wystąpią pierwsze opady śniegu, a listopad i grudzień będą szczególnie zimne. W tym roku mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą spodziewać się regularnego spadku temperatury dużo poniżej -20 stopni Celsjusza, oraz opadów śniegu.

Coraz więcej meteorologów potwierdza prognozy AccuWeather, które już miesiąc temu ostrzegało przed atakami syberyjskiego mrozu na Wielką Brytanię.

Według nich styczeń i luty 2020 roku mogą być najzimniejszymi miesiącami w Wielkiej Brytanii od kilku dekad.

Wszystko to ma się dziać za sprawą powrotu tak zwanej „Besti ze Wschodu”, która spustoszyła Wielką Brytanię i zabiła 17 osób w 2018 roku.

Informacje o zimowej apokalipsie potwierdzili też eksperci ds. Klimatu z University College London.

Przewidują oni, że zamarznięte arktyczne powietrze z Syberii może spłynąć do Wielkiej Brytanii i w styczniu i lutym 2020 roku średnia temperatura w Wielkiej Brytanii może wynieść zaledwie 3.9 stopnia Celsjusza.

W tym roku w Wielkiej Brytanii zarejestrowano najwyższą temperaturę w historii.

25 lipca ogrodzie botanicznym w Cambridge termometr pokazał 38.7 stopni Celsjusza, rekord potwierdziło brytyjskie biuro meteorologiczne Met Office.

Thursday, 17 October 2019 09:47
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Królowa szuka nowego lokaja: 45 godzin pracy tygodniowo za 8,96 GBP na godzinę
  Czytaj następny artykuł:
Wciąż bez porozumienia ws. brexitu