Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Brytyjski minister grozi deportacją Polaków po brexicie
Brytyjski minister grozi deportacją Polaków po brexicie

Minister bezpieczeństwa Brandon Lewis grozi obywatelom UE w tym Polakom deportacją z Wielkiej Brytanii, jeśli nie złożą wniosku o status osoby osiedlonej.

W Wielkiej Brytanii mieszka obecnie ponad 3 miliony obywateli z krajów Uni Europejskiej, którzy chcąc pozostać w wielkiej Brytanii po brexicie muszą aplikować o status osoby osiedlonej.


Dane Home Office pokazują, że 1 milion z około 3 milionów obywateli UE mieszkających w Wielkiej Brytanii musi jeszcze ubiegać się o status osiedleńca, który pozwoli im pozostać w Wielkiej Brytanii.

Termin składania aplikacji upływa 31 grudnia 2020 roku, ale może zostać przedłużony o pół roku, jeśli brytyjski rząd osiągnie porozumienie z UE w sprawie warunków opuszczenia Wspólnoty.

"Jeśli obywatele UE nie zarejestrują się do tego czasu bez odpowiedniego uzasadnienia, zastosowanie będą zasady imigracyjne" – powiedział w jednym z ostatnich wywiadów brytyjski minister bezpieczeństwa Brandon Lewis.


Według zapowiedzi Lewisa osoby, które nie spełnią tego obowiązku mogą zostać deportowane z Wielkiej Brytanii

Słowa brytyjskiego ministra spotkały się z krytyką organizacji proeuropejskich na Wyspach.

Maike Bohn, współzałożyciel kampanii The3million powiedział, że rząd od lat nie chciał poinformować co się będzie działo z tymi, którzy nie będą mieli statusu w 2021 r. a dziś, po wielu latach oczekiwania potwierdzono, że setki i tysiące ludzi zostaną ukarani deportacją.

To nie jest sposób na traktowanie ludzi– powiedział Maike Bohn, współzałożyciel kampanii, reprezentującej obywateli UE mieszkających w Wielkiej Brytanii

Thursday, 10 October 2019 12:21
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Olga Tokarczuk laureatką literackiego Nobla z 2018 r.
  Czytaj następny artykuł:
Brytyjka i Holenderka chciały przemycić do Polski 8,5 kilograma heroiny w walizkach