Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Żona amerykańskiego dyplomaty śmiertelnie potrąciła nastolatka i uciekła z UK
Żona amerykańskiego dyplomaty śmiertelnie potrąciła nastolatka i uciekła z UK

19-letni Harry Dunn z Wielkiej Brytanii miał przed sobą całe życie. Życie, które skończyło się, gdy wjechał w niego samochód poruszający się niewłaściwą stroną jezdni.

Za śmierć chłopaka odpowiada najprawdopodobniej żona amerykańskiego dyplomaty, która skorzystała z dyplomatycznego immunitetu i uciekła do swojej ojczyzny, gdy tylko sprawa wyszła na jaw.


Jak podaje Sky News, Harry Dunn zginął pod koniec sierpnia w wypadku drogowym w pobliżu RAF Croughton. To baza lotnicza w środkowej Anglii, z której korzystają Stany Zjednoczone.

Dunn jechał motocyklem i zderzył się czołowo z samochodem poruszającym się po złej stronie jezdni.

Choć nie podano nazwiska sprawczyni tragedii, według doniesień Sky News, samochód miała prowadzić właśnie żona amerykańskiego dyplomaty.

Jak przekazała w telewizji Sky News nadinspektor policji w Northamptonshire, Sarah Johnson, policja złożyła wniosek o uchylenie immunitetu dyplomatycznego w celu umożliwienia przeprowadzenia dochodzenia i przesłuchania w tej sprawie. Niestety, wniosek został odrzucony, a podejrzana opuściła Wielką Brytanię .

Brytyjski minister spraw zagranicznych wezwał Stany Zjednoczone do ponownego rozpatrzenia wniosku .


- Pragnę złożyć kondolencje rodzinie dotkniętej tym tragicznym incydentem - powiedział w sobotę minister spraw zagranicznych Dominic Raab.

Minister wyraził również żal z powodu amerykańskiej decyzji.

- Zadzwoniłem do ambasadora USA, aby wyrazić rozczarowanie Wielkiej Brytanii i wezwać ambasadę do ponownego rozważenia sprawy - dodał .

Matka Harry'ego Dunna postanowiła się zwrócić z prośbą o pomoc bezpośrednio do prezydenta USA Donalda Trumpa. Niestety to tej chwili nie doczekała się reakcji.

Sunday, 06 October 2019 08:55
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Koniec wiz do USA dla Polaków . Andrzej Duda ma nadzieję, że już od stycznia
  Czytaj następny artykuł:
Nadchodzi ekstremalnie mroźna zima! Pierwszy śnieg w UK spadnie już pod koniec października?