Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Polak oskarżony o morderstwo Daniela Pelechacza w klubie w West Bromwich
Polak oskarżony o morderstwo Daniela Pelechacza w klubie w West Bromwich

Prawie rok po śmierci Daniela Pelechacza policja aresztowała i oskarżyła mężczyznę o jego morderstwo.

Daniel Pelechacz został znaleziony nieprzytomny na ulicy Temple Street w West Bromwich w niedzielę 30 września o 4:30 rano. 40-latek, został przewieziony do szpitala, ale niestety dwa dni później zmarł z powodu odniesionych obrażeń.


W nocy z soboty na niedzielę mężczyzna był w Polskim Barze Klimat znajdującym się na pierwszym piętrze Village Bar, według ostatnich informacji jakie podaje policja mężczyzna został zepchnięty ze schodów.

Policja znalazła Pelechacza opartego o ścianę około pięciu metrów od wejścia do klubu nocnego.

Nieprzytomny mężczyzna z obrażeniami głowy i skaleczeniami twarzy, został zabrany do szpitala Queen Elizabeth.

Zmarł 2 października a dochodzenie wskazywało na to, że w momencie zamykania klubu nocnego mężczyzna został popchnięty, albo kopnięty i spadł z góry schodów na dół, przez co doznał urazów głowy.

Kilka dni po wydarzeniu policja aresztowała czterech mężczyzn w wieku 30, 35, 37 i 39 lat, pod zarzutem morderstwa Polaka. Wszyscy czterej mężczyźni po przesłuchaniu zostali zwolnieni.


Wczoraj przed sądem Dudley Magistrates Court stanął 38-letni Krzysztof Kowalski w oskarżony o zabójstwo Daniela Pelechacza w klubie nocnym Klimat w West Bromwich.

Policja uważa Daniel Pelechacz został zepchnięty przez Kowalskiego ze schodów co spowodowało śmiertelne obrażenia głowy.

Kowalski, który jest bezrobotnym był w czwórce mężczyzn aresztowanych przez West Midlands Police w listopadzie zeszłego roku i został zwolniony na czas dochodzenia.

Wczoraj rano (16 września) mężczyzna został ponownie aresztowany i oskarżony o morderstwo.

Krzysztof Kowalski został osadzony w więzieniu i dziś ma pojawić się w sądzie koronnym w Wolverhampton.

Trzem inni mężczyznom, którzy zostali również aresztowani podczas śledztwa nie postawiono żadnych zarzutów.


Policja nadal apeluje o informacje, które pomogą ustalić co się stało tej nocy.

Detektyw Mark Allen z West Midlands Police powiedział: "Nadal apelujemy o zgłaszanie świadków chcemy porozmawiać z każdym, kto był tamtej nocy w klubie Klimat, niezależnie od tego, czy widział coś istotnego."

"Wniesienie oskarżenia o morderstwo jest znaczącym krokiem, ale nasze dochodzenie jest kontynuowane. Chcielibyśmy porozmawiać z każdym, kto ma jakiekolwiek informacje, które będą pomocne w dochodzeniu.

Każdy, kto się boi rozmawiać z policją, może mieć pewność, że wszelkie informacje, które przekaże, będą zachowane w ścisłej tajemnicy."

West Midlands Police również apeluje do każdego, kto może mieć zdjęcia lub nagrania z klubu zrobione tej nocy a zwłaszcza niedzielnego poranka, aby się z nim skontaktować.

Każdy, kto posiada jakiekolwiek informacje na temat tego zajścia proszony jest o kontakt z policją pod numerem 101 lub anonimowo za pomocą Crimestoppers 08000 555 111.

Z policją można się też skontaktować za pośrednictwem czatu na stronie https://www.west-midlands.police.uk w godzinach od 8:00 do północy.

Numer referencyjny sprawy to: 20SW / 226737G / 18.

Tuesday, 17 September 2019 07:47
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Morderca Polaka - Łukasza Furmanka ostrzega dzieci w szkołach przed niebezpieczeństwem, jakie niesie noszenie noża
  Czytaj następny artykuł:
Spotkanie Johnsona z Junckerem. Bruksela nadal czeka na propozycje ze strony Londynu