Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Partia Pracy rozważa obalenie rządu Borisa Johnsona

Przedstawicielka opozycyjnej Partii Pracy oświadczyła, że głosowanie ws. wotum nieufności wobec rządu Borisa Johnsona jest bardzo prawdopodobne.

Diane Abbott poinformowała, że labourzyści obecnie prowadzą rozmowy z innymi partiami w Izbie Gmin na temat różnych możliwych scenariuszy.


Minister spraw wewnętrznych w Gabinecie Cieni Partii Pracy twierdzi, że nikt nie ma zakuwania do Borisa Johnsona, oprócz tych, którzy go otaczają.

Abbott mówi też, że to nie do niej należy deklaracja, czy dojdzie do głosowania ws. wotum nieufności wobec rządu, ale to jest jedna z opcji do rozważenia.

W ubiegłym tygodniu Jeremy Corbyn domagał się zablokowania możliwości wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej przed przyspieszonymi wyborami.

Lider opozycji oskarżał premiera Borisa Johnsona o to, że chce nadużyć władzy w celu przeforsowania twardego brexitu.

Według pogłosek Boris Johnson ma plan na to jak doprowadzić do twardego brexitu nawet gdy parlament zagłosuje nad wotum nieufności, polega on na rozpisaniu przedterminowych wyborów dopiero po brexicie.


Unijni dyplomaci nie mają wątpliwości, że intencją premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona jest opuszczenie Unii Europejskiej bez porozumienia.

Według jednego z dyplomatów cytowanego przez Guardian stało się oczywiste, że Wielka Brytania nie ma żadnego innego planu niż wyjście z Unii, bez umowy, 31 października. Centralnym scenariuszem brytyjskiego rządu jest 'No deal' .

Brytyjski rząd oficjalnie deklaruje, gotowość do negocjacji z UE, jednak nieoficjalnie mówi się, że Johnson chce uniknąć upokarzającej sytuacji, w której wracałby z Brukseli z pustymi rękami i dlatego od początku stawia na twardy brexit.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Przez brexit gospodarka UK się kurczy. PKB spadł po raz pierwszy od 2012 roku
 Czytaj następny artykuł:
Uwaga: Autostrada M42 zamknięta. Samochód stanął w płomieniach


// //