Wiadomości
Worki z piaskiem i beton. Trwają prace, by uszczelnić tamę w Whaley Bridge
Ponad 1/3 wody została już wypompowana ze zbiornika przy tamie Toddbrook.
Ponad 1/3 wody została już wypompowana ze zbiornika przy tamie Toddbrook.
Prace nadal jednak trwają, bo uszkodzona zapora wciąż zagraża pobliskiemu miastu Whaley Bridge.
Powodem do niepokoju są przede wszystkim prognozowane opady deszczu. Wcześniej z okolicznych terenów ewakuowano ponad tysiąc osób.
Obecnie trwają także prace naprawcze. Wyrwa powstała w tamie jest uszczelniana workami z piaskiem. Inżynierowie wypełniają uszczerbek także betonem.
Jak informują władze, gdy uda się opróżnić zbiornik, zostanie przeprowadzona inspekcja tamy, dopiero po niej mieszkańcy będą mogli ewentualnie wrócić do domów.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Kobieta z dzieckiem potrącona przez samochód w Hodge Hill | Czytaj następny artykuł: Wypadek samolotu z ekipą Pink na pokładzie. Zapalił się na kilka minut przed lądowaniem |
Gorące Tematy

Anglia szykuje się na śnieg i –9°C. Met Office ostrzega osiem regionów

Wielka Brytania uruchamia kolejne dodatki do 200 GBP na koszty życia

Rachunki za wodę w Wielkiej Brytanii pójdą w górę. Oto dokładne kwoty i …

EasyJet w ogniu krytyki. Brytyjski regulator uznał, że linia wprowadzała…

Wielka Brytania przedłuża wsparcie na rachunki za energię. Miliony gospo…

Tysiące gospodarstw w Wielkiej Brytanii mogą otrzymać 40 GBP za problemy…
