Wiadomości
Helikoptery zrzucają worki z piaskiem na uszkodzoną tamę niedaleko Manchesteru
W brytyjskim mieście Whaley Bridge uszkodzeniu uległa tama. Część ściany zbiornika retencyjnego Toddbrook zawaliła się pod naporem wody.
W brytyjskim mieście Whaley Bridge uszkodzeniu uległa tama. Część ściany zbiornika retencyjnego Toddbrook zawaliła się pod naporem wody. Istnieje ryzyko, że tama pęknie.
Po obfitych opadach deszczu z brytyjskiego miasta Whaley Bridge niedaleko Manchesteru ewakuowano 6,5 tysiąca mieszkańców.
Obecnie w uszkodzone miejsce zrzucane są worki z piaskiem, aby wzmocnić konstrukcje.
Z zagrożonego terenu ewakuowano sześć i pół tysiąca ludzi.
Pogoda sprawia, że poziom wody cały czas się podnosi, a tama grozi zawaleniem.
Brytyjska Agencja Ochrony Środowiska wydała ostrzeżenie o powodzi w rejonie rzeki Goyt, znajdującej się poniżej zbiornika.
Źródło:x-news
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Mężczyzna śmiertelnie potrącony przez samochód w West Bromwich | Czytaj następny artykuł: Uwaga: Strajk na lotnisku Heathrow, odwołano 172 loty |
Gorące Tematy

Wielka Brytania zmienia prawo pracy. Chorobowe od pierwszego dnia i nowe…

200 GBP wsparcia w styczniu 2026. Gospodarstwa domowe mają ostatnie dni …

Nowe zasady bagażu w 2026 roku. Jet2, easyJet i Ryanair zaostrzają reguł…

Pierwsze mieszkanie w Wielkiej Brytanii bez depozytu. Nowa hipoteka traf…

Lotniska w Europie zamykane z powodu lodu. Poważne utrudnienia dla pasaż…
