Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News United Kingdom Ryanair zapowiada redukcję połączeń i zamknięcie części swoich baz
Ryanair zapowiada redukcję połączeń i zamknięcie części swoich baz

Ryanair poinformował, że zamknie część swoich baz operacyjnych i zredukuje liczbę połączeń. Spowodowane jest to opóźnieniami w dostawach samolotów Boeing 737 MAX.

Wszystkie samoloty Boeing 737 MAX na całym świecie zostały uziemione po tym jak dwie maszyny tego typu rozbiły się w październiku 2018 i marcu 2019 roku.


Ryanair podał w oświadczeniu, że do końca maja 2020 roku otrzyma tylko 30 samolotów Boeing 737 MAX zamiast planowanych 58.

Niedobór w dostawach będzie wymagał pewnych cięć bazowych i zamknięć latem 2020 roku. Redukcji połączeń można też się spodziewać zimą - poinformował dyrektor generalny Ryanaira Michael O'Leary.

W październiku 2018 roku Boeing 737 MAX indonezyjskich linii Lion Air rozbił się tuż po starcie z lotniska w Dżakarcie. Zginęło 189 osób. W marcu bieżącego roku maszyna tego samego typu linii Ethiopian Airlines rozbiła się po starcie z Addis Abeby w Etiopii. Zginęło 157 osób.


Po drugiej katastrofie wyszły na jaw wady konstrukcyjne i błędy w oprogramowaniu samolotów i wszystkie maszyny zostały uziemione.

Amerykańskie linie United Airlines poinformowały już o przedłużeniu "uziemienia" Boeingów 737 MAX w ich flocie do 3 listopada 2019 roku.

Wednesday, 17 July 2019 06:57
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
Transseksualny mężczyzna, który urodził dziecko walczy o rejestrację jako ojciec
  Czytaj następny artykuł:
Ursula von der Leyen wybrana na przewodniczącą Komisji Europejskiej