Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Renata Antczak zaginiona w Hull w Anglii. To już dwa lata

Renata Antczak zaginęła w Hull w Anglii. Minęły już dwa lata od dnia, kiedy wyszła z domu. Nie skontaktowała się z nikim z rodziny, a ślad po niej zaginął.

Policja z Humberside cały czas prowadzi poszukiwania kobiety. Dotychczas nie znaleziono jej ciała. Nikomu też nie przestawiono zarzutu dokonania zabójstwa.


Zamieszkała przy Beamsley Way w Kingswood Renata Antczak zaginęła dwa lata temu. Po raz ostatni widziano ją w Kingswood, we wtorek 25 kwietnia 2017 roku około godziny 13:00.

Kobieta nie wróciła do domu, a następnego dnia zgłoszono jej zniknięcie. Do tej pory nie ma żadnych informacji na temat miejsca jej pobytu, nikt jej też nie widział.

Przyjaciółka Antczak – Aleksandra Jastrzębska – powiedziała dwa lata temu serwisowi hulldailymail, że zarówno rodzina, jak i znajomi Polki bardzo się martwią. Jastrzębska mówi, że 49-latka ma męża i dwie córki. Jedna z nich jest w wieku 9 lub 10 lat i Renta nigdy by jej nie zostawiła.

Przyjaciółka dodawała, że Antczak jest mądrą i kochaną kobietą, która nie opuściłaby swojej rodziny. Nie cierpiała na depresję i nie jest typem człowieka, który tak po prostu znika bez słowa.

Renata Antczak skończyła studia prawnicze w Łodzi. Pracowała w urzędzie miasta w Konstantynowie Łódzkim, a później w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi. Parę lat temu za mężem stomatologiem wyjechała do Anglii.

Jej siostra, Danuta Szulc powiedziała, że podejrzewa, że mogła ona mieć romans podczas regularnych wizyt w Polsce. Dlatego też wcześniej chciała rozwodu i razem ze swoją młodszą córką, planowała powrót do Polski.

W śledztwie w Anglii nikt nie usłyszał zarzutu zabójstwa Renaty Antczak. Jej mąż, 47-letni dentysta Majid Mustafa, oraz znany mu Polak usłyszeli zarzut przygotowania do podania narkotyku kobiecie.


Mężczyzna stanął przed sądem wraz z 45-letnim Robertem Lipińskim, który jest współoskarżonym w sprawie Renaty Antczak. Postawiono mu również zarzut spiskowania w celu aplikowania trującej substancji Annie Lipińskiej.

Jak pisała angielska prasa chodziło o to, że zazdrosny mąż podejrzewając, że żona go zdradza, chciał pozbawić ją świadomości, żeby dostać się do jej danych w telefonie.

Policja z Humberside wciąż czeka na świadka, który wyjaśni tajemnicę zaginięcia Polki

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Policjant zaatakowany podczas bójki w autobusie nr 11
 Czytaj następny artykuł:
Najszybszy tuk tuk nie jeździ po Azji, tylko... na Wyspach. Anglicy pobili rekord Guinnessa


// //