Wiadomości
Tony Blair wezwał do rozpisania drugiego referendum: twardy brexit vs pozostanie w Unii Europejskiej
Tony Blair wezwał do rozpisania drugiego referendum, które dałoby Brytyjczykom możliwość ponownego zagłosowania w sprawie Brexitu.
Tony Blair wezwał do rozpisania drugiego referendum, które dałoby Brytyjczykom możliwość ponownego zagłosowania w sprawie Brexitu.
Według niego w referendum powinno się głosować nad dwoma opcjami: twardym Brexitem lub pozostaniem w UE.
Krytykując umowę Theresy May w sprawie brexitu, były premier powiedział w "Good Morning Britain", że teraz jedyną opcją jest "wrócić do ludzi".
Tony Blair powiedział, że obecna umowa wynegocjowane przez Theresę May i zatwierdzona w Brukseli, jest "bezsensowna".
Według niego Theresa May zmierza w kierunku niemal pewnej porażki w Izbie Gmin, bo nawet posłowie z jej ugrupowania politycznego zapowiadają, że nie zagłosują za poparciem tej umowy.
Wielka Brytania rozpoczęła proces wyjścia z Unii Europejskiej 29 marca 2017 roku i powinna opuścić Wspólnotę 29 marca 2019 roku.
11 grudnia niższa izba parlamentu Wielkiej Brytanii zagłosuje nad projektem wynegocjowanej z UE umowy, która określi warunki wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.
Projekt umowy został już zatwierdzony przez rząd a 25 listopada dostał również zatwierdzony przez liderów Unii Europejskiej.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Bank Anglii wydał ważne ostrzeżenie dla osób płacących gotówką

Wielka Brytania zamyka lotnisko po 90 latach. Wszystkie loty anulowane

Wielka Brytania może wypłacić młodym 12 548 GBP z przyszłej emerytury

Ryanair wydaje ostrzeżenie dla podróżnych lecących z lub do Wielkiej Bry…

Dodatkowy bank holiday w UK. Tysiące osób mogą świętować do rana

Monety o nominale 50 pensów warte nawet 900 funtów. Sprawdź, czy masz je…

Ryanair objęty dochodzeniem za pobieranie opłat od rodziców za miejsca o…
