Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

W Birmingham spadł pierwszy śnieg! – następny tydzień będzie mroźny

Met Office zapowiada mrozy dla Wielkiej Brytanii. Zimne powietrze z Arktyki ma przynieść w tym tygodniu mroźne warunki w Wielkiej Brytanii oraz opadu śniegu północnej części kraju.

Dziś, około godziny 10 rano w Birmingham spadł pierwszy śnieg, opady były niewielkie i trwały zaledwie kilka minut jednak zaskoczyły mieszkańców tym bardziej, że żadne prognozy nie przewidziały opadów śniegu w Birmingham.

Piers Corbyn z Weather Passion tydzień temu powiedział dla Daily Express: "Spodziewamy się dość dużych opadów śniegu przed końcem tego miesiąca”.

Corbyn uważał że nie będą to tylko opady śniegu daleko na północy, ale dotrą one również do środkowej części Wielkiej Brytanii a możliwe że również na południe.

Końcówka października według niego ma być dużo zimniejsza niż zazwyczaj i meteorolog radzi się przygotować na trudne warunki.

Prognoz Corbyna nie potwierdził wtedy Nickey Maxey z Met Office powiedział że nie przewiduje opadów śniegu w najbliższym czasie i że możemy wyższych temperatur niż zazwyczaj.

Wszystko wskazuje na to że Nickey Maxey z się wtedy mylił bo teraz Met Office zapowiada mroźne warunki w Wielkiej Brytanii.-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Mężczyzna zginął w wypadku w Birmingham. Kierowca zbiegł
 Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna skazany za spowodowanie śmierci przyjaciela. Jechał 80mph w terenie zabudowanym


// //