Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Pierwszy śnieg w UK spadnie już pod koniec października?

Już pod koniec października w Wielkiej Brytanii ma spaść pierwszy śnieg, według niektórych meteorologów będą to duże opady śniegu.

Piers Corbyn z Weather Passion powiedział dla Daily Express: "Spodziewamy się dość dużych opadów śniegu przed końcem tego miesiąca”.

Corbyn uważa że nie będą to tylko opady śniegu daleko na północy, ale dotrą one również do środkowej części Wielkiej Brytanii a możliwe że również na południe.


Końcówka października ma być dużo zimniejsza niż zazwyczaj i meteorolog radzi się przygotować na trudne warunki.

Kilka tygodni wcześniej James Madden, specjalista z Exacta Weather ostrzegał, że po upalnym lecie, kiedy temperatury sięgały nawet do 35 stopni Celsjusza, przyjdzie sroga zima.

Madden powiedział wtedy że pierwszy śnieg już spadnie pod koniec listopada i od tego miesiąca możemy się spodziewać częstych opadów śniegu aż przez 4 miesiące.

Według Maddena wszystkie długoterminowe prognozy pokazują, że grudzień prawdopodobnie będzie najzimniejszym miesiącem od dekad i w tym miesiącu będzie można się spodziewać kilku dużych opadów śniegu.


Okres między Świętami Bożego Narodzenia a Nowym Rokiem będzie najtrudniejszy, ponieważ w Wielkiej Brytanii pojawią się systemy burzowe o niskim ciśnieniu, które zderzą się ze znacznie chłodniejszym powietrzem, powodując w całym kraju potencjalnie opady śniegu i burze lodowe.

Madden twierdził też, że śnieżnej pogody możemy się spodziewać tez w styczniu i lutym.

Prognoz Maddena nie potwierdzało jednak Met Office. Helen Roberts z Met Office twierdziła wtedy że prawdopodobieństwo, że średnia temperatura w Wielkiej Brytanii, dla września-października-listopada, spadnie poniżej przeciętnej wynosi około 5 procent, a prawdopodobieństwo, że temperatura będzie wyższa niż przeciętna temperatura w tych miesiącach wynosi około 40 procent.

Teraz Nickey Maxey z Met Office również nie potwierdził prognoz Piersa Corbyna i Maddena, powiedział że nie przewiduje opadów śniegu w najbliższym czasie a w grudniu możemy się spodziewać niższych średnich opadów, i wyższych temperatur niż zazwyczaj.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Awaria systemów informatycznych w 2 szpitalach - pacjenci musieli czekać nawet 10 godzin na przyjęcie do A & E
 Czytaj następny artykuł:
Trzy osoby zginęły w wypadku na M40 – samochód jechał pod prąd


// //