Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Pracownicy fizyczni w UK najbardziej odczują skutki Brexitu

Według najnowszego raportu mniej wykształceni pracownicy, zatrudnieni w pracy fizycznej, najbardziej odczują skutki Brexitu.

Raport opublikowany przez Institute for Fiscal Studies mówi, że najwięcej niskokwalifikowanych pracowników pracuje w branżach zagrożonych barierami handlowymi jakie mogą się pojawić po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.


Paradoksalnie, to właśnie większość niskowykwalifikowanych Brytyjczyków pracujących w zagrożonych branżach głosowała w 2016 roku za Brexitem.

W raporcie stwierdzono, że najbardziej narażona jest produkcja odzieży, sprzętu transportowego, produkcja samochodów oraz sektory chemikaliów i farmaceutyków, ponieważ sprzedają one dużą ilość swojej produkcji do UE.

Duże koncerny które mają fabryki w Wielkiej Brytanii już teraz ostrzegają przed zagrożeniami, jakie wynikną z zaostrzenia kontroli granicznych.


Wśród nich znajduje się miedzy innymi sieć odzieżowa Next oraz producenci samochodów, tacy jak Jaguar Land Rover, Toyota, Honda, BMW, a także producent słodyczy Cadbury.

Dyrektor generalny Jaguar Land Rover, Ralf Speth, ostrzegł, że złe porozumienie w sprawie Brexitu może skutkować utratą dziesiątek tysięcy miejsc pracy.

Z kolei BMW rozważa przeniesienie produkcji samochodów Mini z Oksfordu do Holandii

Agnes Norris Keiller, współautorka raportu powiedziała że przez brexit spowoduje że praca i płace tysięcy pracowników fizycznych, z których większość głosowała za brexitem, będą najbardziej zagrożone.

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj następny artykuł:
Opóźnienia celne spowodowane brexitem doprowadzą do bankructwa co dziesiątej firmy