Wiadomości
Mężczyzna z Birmingham skazany za antyislamskie wpisy na Twitterze
Mężczyzna, który po ataku na Manchester Arena, opublikował serię antyislamskich wpisów na Twitterze, trafi do więzienia za wzbudzanie nienawiści rasowej.W ciągu kilku dni od ataku terrorystycznego w Manchesterze, Rhodenne Chand, z Birmingham, opublikował 32, nawołujące do nienawiści, tweety.
Według West Midlands Police jego groźby i obraźliwe wypowiedzi wymierzone w społeczności muzułmańskie i pakistańskie - sprawiły to, że ludzie zaczęli się obawiać się, że ktoś jego obserwatorów na Twitterze mógłby zacząć przeprowadzać ataki na społeczność muzułmańską.
31-letni Chand przyznawał, do publikacji gróźb, obraźliwych treści wzbudzających nienawiść rasową.
Mężczyzna został skazany w Birmingham Crown Court na 20 miesięcy więzienia.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: 24-letni mężczyzna ugodzony nożem w Wolverhampton. | Czytaj następny artykuł: Grupa zamaskowanych motocyklistów „sterroryzowała” setki osób w Cannon Hill Park |
Gorące Tematy

Brytyjska sieć piekarni po 109 latach ogłasza upadłość i zamyka wszystki…

Wielka Brytania podnosi poziom zagrożenia terrorystycznego. Padł pilny a…

Lot Ryanaira do Wielkiej Brytanii nagle przekierowany 150 mil od celu. L…

Wielka Brytania będzie cieplejsza niż Hawaje i Ateny. Nagły zwrot pogody…

Leki znikają z aptek w Wielkiej Brytanii. Pacjenci alarmują i szukają ic…

Wielka Brytania: kryzys kosztów życia wraca z nową siłą. Już 3 miliony g…

Wielka Brytania pobiera więcej podatków od majątku niż inne bogate kraje