Wiadomości
Nadchodzi kolejne załamanie pogody - już w weekend do UK zawita sztorm znad Atlantyku

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii ledwie pożegnali zimny front zwany „Bestią ze wschodu”, a już należy przygotować się na kolejne załamanie pogody.
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii ledwie pożegnali zimny front zwany „Bestią ze wschodu”, a już należy przygotować się na kolejne załamanie pogody. Synoptycy ostrzegają przed nowym sztormem nadciągającym z zachodu.Meteorolodzy z uwagą przyglądają się tworzącemu się na Oceanie Atlantyckim obszarowi niskiego ciśnienia, który sprawi, że w nadchodzący weekend nastąpi kolejne załamanie pogody. Sztorm nabierze tempa przy południowo-zachodnim wybrzeżu Wielkiej Brytanii, a jego skutki będą odczuwalne również w Birmingham.
Prognozy pokazują, że Anglię nawiedzą rzęsiste deszcze. Opady przyczynią się do topnienia zalegającego jeszcze śniegu, co dodatkowo zwiększy ryzyko powodzi na wielu obszarach kraju. Z kolei w północnych częściach Wielkiej Brytanii znowu się ochłodzi. Mieszkańcy tych terenów doświadczą intensywnych i uciążliwych opadów śniegu. W Szkocji może spaść aż 15 cm białego puchu.
Z racji tego, że niskie ciśnienie będzie dominujące we froncie pogodowym obecnym nad Wielką Brytanią, niestabilne warunki atmosferyczne utrzymają się do początku przyszłego tygodnia.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Pilne ostrzeżenie dla Polaków jadących do Wielkiej Brytanii. Są problemy…

Potężne opady śniegu nadciągają nad Wielką Brytanię. Nawet 30 cm śniegu …

Ryanair tnie połączenia. Zmiany uderzą w popularne kierunki

Śnieg zamyka lotnisko, szkoły i drogi w regionie Birmingham

Mobilne punkty odbioru odpadów w Birmingham. Terminy i miejsca na począt…