Wiadomości
Brytyjskie supermarkety nie będą sprzedawać napojów energetycznych dzieciom

Od dziś część brytyjskich supermarketów zakazuje sprzedaży napojów energetycznych o wysokiej zawartości kofeiny osobom poniżej 16. roku życia.
Od dziś część brytyjskich supermarketów zakazuje sprzedaży napojów energetycznych o wysokiej zawartości kofeiny osobom poniżej 16. roku życia.Asda, Aldi, Co-op, Lidl, Morrisons, Tesco, Sainsbury’s oraz Waitrose poinformowały, że klienci kupujący napoje zawierające więcej niż 150 mg kofeiny na litr produktu będą proszeni o udowodnienie, że są w wieku powyżej 16 lat.
Decyzja o zakazie została powzięta po działaniach aktywistów nawołujących do wprowadzenia obostrzeń dotyczących sprzedaży napojów energetycznych dzieciom. Okazało się bowiem, że poziom kofeiny i cukru w tego typu produktach pozostaje nadal wysoki pomimo zmian składów związanych z nadchodzącym podatkiem od napojów bezalkoholowych.
W 2010 roku British Soft Drinks Association wprowadziła dobrowolny kodeks dobrych praktyk, w którym stanowiono, że zawierające dużą ilość kofeiny napoje nie powinny być reklamowane i kierowane do osób poniżej 16. roku życia.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Szef Ryanair do Brytyjczyków: Głosowaliście za Brexitem – to teraz stójc…

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii wezwani do przygotowania latarek i baterii …

Wielka Brytania szykuje się na uderzenie sztormu Dave. Wydano poważne os…

Wielka Brytania: zaczęły się odwołania lotów. Linie reagują na rosnące k…

Wielka Brytania podnosi wiek emerytalny. Kto musi czekać dłużej i ile wy…

Ryanair wydaje pilne ostrzeżenie dla pasażerów. Latem możliwe odwołania …

Wielka Brytania: Sainsbury’s zabiera głos w sprawie braków paliwa. Kiero…