Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Rośnie liczba imigrantów z Europy przybywających do Wielkiej Brytanii

W ciągu roku po referendum unijnym liczba obywateli krajów należących do UE zwiększyła się, ale tempo tego wzrostu spowalnia - pokazują oficjalne dane.

Mimo obaw o masowe wyjazdy imigrantów, pomiędzy październikiem, a grudniem zeszłego roku liczba pracujących w Wielkiej Brytanii obywateli krajów członkowskich UE zwiększyła się i wyniosła 2,34 mln osób. To o 100 tys. więcej niż w analogicznym okresie roku 2016.

Na Wyspach pracuje ponad 1 mln obywateli państw starej Unii, czyli m.in. Francji i Niemiec. Liczba pracowników z Rumunii i Bułgarii osiąga obecnie rekordowe poziomy. Z kolei grupa przyjezdnych z ośmiu krajów Europy Wschodniej, w tym z Polski, zmniejszyła się nieznacznie do niecałego miliona ludzi.

Office for National Statistics (ONS) podaje, że liczba pracujących imigrantów z 14 pierwotnych państw tworzących Unię Europejską zwiększyła się z 935 tys. w ostatnim kwartale 2016, do miliona w tym samym okresie 2017 roku.

W komentarzach ONS pojawiają się sugestie, że spowolnienie w przyroście pracowników z biedniejszych członków Unii Europejskiej oraz wyższy wzrost netto w liczbie pracujących Brytyjczyków mogą się przyczynić do wzrostu średniego wynagrodzenia.
-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
41-latek z Sutton Coldfield zabił matkę i przez kilka tygodni trzymał jej zwłoki w domu
 Czytaj następny artykuł:
Policja opublikowała zdjęcie kobiety zamordowanej w Wolverhampton


// //