Wiadomości
Polak jechał ciężarówką pod prąd i spowodował wypadek, bo ze zmęczenia zapomniał, że jest w innym kraju
Polski kierowca, spowodował poważny wypadek na A34. Mężczyzna jadąc swoją ciężarówką pod prąd zderzył się z samochodem prowadzonym przez starszą kobietę.Ofiara została przewieziona do szpitala Royal Stoke University Hospital, gdzie stwierdzono złamania stopy, nadgarstka i palca.
Do zdarzenia doszło 1 grudnia zeszłego roku około godziny 8:30. Samochód Jakuba Jarzyńskiego zderzył się czołowo z pojazdem marki Mercedes na drodze A34 w pobliżu Hanford.
Podczas rozprawy odbywającej się przed Stoke-on-Trent Crown Court ujawniono, że w ciągu dwóch dni poprzedzających wypadek 32-letni Polak spał zaledwie cztery godziny. Kierowca powiedział, że zdrzemnął się za kierownicą i dodatkowo zapomniał, że znajduje się w innym kraju, gdy błędnie skręcał z Whitmore Road na drogę A34.
Jarzyński przyznał się do spowodowania obrażeń poprzez niebezpieczną jazdę. Sąd skazał go na osiem miesięcy więzienia.
Ostatnia aktualizacja: piątek, 09 lutego 2018 09:45
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Brytyjski bank zniknie z ulic po 173 latach. Lloyds wygasza znaną markę

Wielka Brytania: Council Tax i Stamp Duty do likwidacji? Nowy podatek od…

Najtańszy supermarket w Wielkiej Brytanii. Różnica w koszyku sięga ponad…

Ta moneta 50p może być warta nawet 80 GBP. Sprawdź czy masz ją w portfe…

Diesel tanieje w Wielkiej Brytanii jak nigdy wcześniej. Tak wygląda różn…

16-latek postrzelony w Birmingham. Policja mówi o ciężkich obrażeniach

Lotnisko w Birmingham zyska nowe połączenie. Loty ruszą w 2027 roku