Wiadomości
Sąd skazał nastolatka w związku z zabójstwem Polaka w Harlow
Nastolatek, który śmiertelnie uderzył Polaka w Harlow został skazany. Dzisiaj Chelmsford Crown Court skazał 16-latka na trzy lata więzienia za zabójstwo Arkadiusza Jóźwika.
15-latek został oskarżony o zabójstwo Polaka w Harlow
27 sierpnia 2016 roku w The Stow w Harlow, gang nastolatków rzucał w kierunku Polaka i jego znajomego obelgi, a następnie dopuścił się brutalnego ataku.
Nastolatkowie wyśmiewali się z angielskiego Polaków i zaczęli jeździć wokół nich na rowerach. Jeden z nich, wówczas 15-latek, zaszedł Arkadiusza Jóźwika od tyłu i uderzył go pięścią w tył głowy tzw. "ciosem Supermana".
Według prokuratury, chłopak nie przypuszczał, że w ten sposób doprowadzi do śmierci Jóźwika, który zmarł dwa dni później w szpitalu. Jednak, jak podkreśliła prokurator, nie było żadnego uzasadnienia dla zastosowania przemocy, Polacy nie byli agresywni, a nastolatek z premedytacją zaatakował Jóźwika, chcąc go powalić na ziemię.
Pozwany miał już na swoim koncie dwa poprzednie wyroki skazujące i odbywał już wcześniej karę. Sąd skazał go na trzy lata w ośrodku dla nieletnich.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Niszcząca siła huraganu Irma. Spustoszone wyspy, dziesiątki ofiar i ewakuacja | Czytaj następny artykuł: Martwy mężczyzna znaleziony na ulicy w Lozells |
Gorące Tematy

Księżyc zasłoni niemal całe Słońce nad Wielką Brytanią

Duży dostawca energii w Wielkiej Brytanii rozdaje darmowy prąd i 12 000 …

„Stoozing” może przynieść nawet 5000 GBP rocznie. Na czym polega ta meto…

Premier Wielkiej Brytanii zapowiada serię zmian. Mają obniżyć koszty życ…

Wielka Brytania może wrócić na jednolity rynek UE. Andy Burnham otrzymał…

Jet2 potwierdza zasadę 4,5 godziny na 12 lotniskach w Wielkiej Brytanii

Morderstwo w Sutton Coldfield. Mężczyzna zginął od ciosów nożem