Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

„Tu jest Anglia” - rasista, który obrażał Polaków skazany na karę grzywny

40-letni mężczyzna, który wykrzykiwał rasistowskie teksty w kierunku trzech Polaków pojawił się w sądzie ubrany w koszulkę bez rękawów, a po wyjściu z rozprawy widziano go jak pił piwo pomieszane z tequilą.

Do incydentu z udziałem Barry’ego Bonnera doszło na stacji kolejowej w Maidstone w hrabstwie Kent. Brytyjczyk zaatakował tam słownie czekających wraz z nim na pociąg Polaków. 40-latek odmówił opuszczenia peronu i stojąc przed grupą imigrantów uderzał się w piersi krzycząc: „To jest Anglia”, „Wracajcie do domu”, „Tylko Anglicy powinni tu mieszkać”. Obraził również mężczyzn nazywając ich „F****** Polish c****” – donosi Daily Mail.

Kiedy Bonner został aresztowany przez policję, twierdził, że nie może być rasistą, ponieważ jego brat jest czarnoskóry.

W trakcie rozprawy sądowej, mężczyzna został uznany za winnego rasistowskiego występku zakłócającego porządek w miejscu publicznym. W ramach kary musi zapłacić 120 funtów grzywny oraz pokryć koszty sądowe w wysokości 230 funtów.
-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Wyrzucili 9 pasażerów z samolotu Ryanaira
 Czytaj następny artykuł:
Mężczyzna walczy o życie po ataku w centrum Walsall