Wiadomości
Zamieszki w więzieniu w Birmingham - osadzeni przejęli jedno skrzydło
Wczoraj wieczorem w więzieniu w Birmingham doszło do zamieszek, w trakcie których osadzeni zajęli jedno skrzydło zakładu karnego. Nikt nie został ranny.Zajście miało miejsce w skrzydle A, które jest zamieszkiwane przez ponad stu więźniów. Do znajdującego się w Winson Green zakładu wysłano National Tornado - jednostkę zajmującą się zwalczaniem zamieszek. Jej funkcjonariusze opanowywali również gwałtowne zamieszki, które wybuchły w tym samym więzieniu w grudniu zeszłego roku.
Z informacji dostarczonych przez źródło wynika, że problemy zaczęły się o godzinie 15:30. Uważa się, że więźniowie odmówili powrotu do swoich cel.
W prowadzonym przez G4S zakładzie karnym kategorii B przebywa w sumie ponad 1 tys. osadzonych. Rzecznik prasowy potwierdził, że zamieszki miały miejsce tylko w jednym skrzydle, a prywatna firma zajmująca się więzieniem pracuje nad tym, aby rozwiązać tę sprawę szybko i bezpiecznie.
Prison Service poinformował, że w związku z tym incydentem nie istnieje żadne zagrożenie dla społeczeństwa.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Szkoły pozwalają kilkuletnim dziewczynkom na noszenie hidżabów | Czytaj następny artykuł: Sprawcy napadu na Polaków we Włoszech zatrzymani |
Gorące Tematy

Wielka Brytania: rachunki za energię spadną nawet o 200 GBP od kwietnia

Bezrobocie młodych w Wielkiej Brytanii najwyższe od dekady. Rząd pod pre…

HMRC kontroluje tysiące rodzin. Rekordowa liczba dochodzeń w sprawie pod…

Rekordowa nadwyżka w Wielkiej Brytanii, a wielu mieszkańców wciąż odczuw…

HMRC wprowadza ogromne zmiany dla podatków Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania: Ognisko odry w Londynie nie wygasa. Liczba zakażeń rośn…

Wielka Brytania zmieni sposób liczenia ubóstwa dzieci. Liczby mogą spaść…