Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Zamieszkały w Hull Polak prześladowany na tle narodowościowym

Mieszkańcy Hull okazują swoje wsparcie Polakowi prześladowanemu na tle narodowościowym. Mężczyzna obawia się o swoje życie.

Mieszkający w Spring Bank Grzegorz Miekota opowiada, że grupa rasistów ścigała go po Princes Avenue i groziła mu, że go zabije. Mężczyzna mówi, że w ciągu ostatnich kilku tygodni słyszał od swoich sąsiadów rasistowskie obelgi. Gdy posłano mu groźby utraty życia, natychmiast powiadomił policję – donosi Daily Hull.

Miekota jest niepijącym alkoholikiem, który pomaga teraz innym pokonać ich nałóg. Jest tak przerażony tym, co się dzieje, że przeniósł się do znajomych.

Zamieszkali w Hull Polacy uważają, że odkąd Brytyjczycy zdecydowali się opuścić Unię Europejską, są bardziej wrogo nastawieni w stosunku do obcych narodowości.

W reakcji na to, co spotyka Grzegorza Miekotę działająca w mieście organizacja Stand Up to Racism w poniedziałek zorganizowała zbiórkę podpisów, by okazać swoje wsparcie prześladowanemu Polakowi. Specjalne stoisko stanęło w pobliżu supermarketu Sainsbury’s w Spring Bank. Przedstawicielka grupy - Lorna Walker - powiedziała, że jej członkowie chcą okazać solidarność z Miekotą, a przez krótki czas udało im się zebrać ponad sto podpisów.
-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
Bakterie z grupy coli w kostkach lodu w McDonald’s, KFC oraz Burger Kingu
 Czytaj następny artykuł:
Lekarze ze szpitala w Solihull znaleźli w oku pacjentki 27 soczewek