Wiadomości
Rzucił koktajlem Mołotowa w meczet - sąd skazał go na więzienie
Mieszkaniec Szkocji został skazany na karę więzienia za rzucenie w budynek meczetu w Edynburgu butelką z koktajlem Mołotowa. Jego działania uwieczniły kamery monitoringu.Thomas Conington, który dopuścił się ataku na Central Mosque w Edynburgu, przyznał się do stawianego mu zarzutu i usłyszał wyrok trzech lat i dziewięciu miesięcy pozbawienia wolności oraz dożywotni zakaz zbliżania się do świątyni.
Podczas odbywającej się przed High Court w Glasgow rozprawy poinformowano, że do zdarzenia doszło we wczesnych godzinach porannych 18 września 2016 roku. Rzucona przez mężczyznę wypełniona środkiem zapalnym butelka rozbiła się na schodach i wznieciła pożar. Ogień zajął drzwi meczetu – pisze Metro.
Do incydentu doszło miesiąc po tym, jak pijany i agresywny Conignton pojawił się przed tym samym meczetem. Chciał wejść do środka, ale zabroniono mu tego. Wtedy zaczął rzucać rasistowskie obelgi - poinformowało Crown Office.
Mężczyzna został również skazany za obraźliwe na tle rasowym i religijnym komentarze skierowane do ochroniarza pracującego w lokalnym supermarkecie.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Jacek Międlar zatrzymany na lotnisku. Przyleciał na protest do Birmingham | Czytaj następny artykuł: Dwa uniwersytety z Birmingham z najwyższą oceną rankingu TEF |
Gorące Tematy

Pierwsza taka sytuacja w historii Wielkiej Brytanii. Nowe dane nie pozos…

Ambasada w Wielkiej Brytanii wydaje ważny komunikat w sprawie polskich p…

Ryanair wprowadza poważne zmiany jeszcze przed wakacjami. Pasażerowie mo…

Aldi, Tesco i inne supermarkety wydają pilne alerty. Klienci muszą spra…

Największe banki w Wielkiej Brytanii zasypane skargami. Klienci otrzymyw…

Wielka Brytania: Bank Anglii utrzymuje stopy, ale ostrzega przed podwyżk…

Bank Anglii może utrzymać stopy procentowe. Kredytobiorcy w Wielkiej Bry…