Wiadomości
Jeden na trzy zgony spowodowane przedawkowaniem heroiny ma miejsce w UK

Wielka Brytania ma największy w Europie odsetek ludzi uzależnionych od heroiny. Ogromny problem jest również z uzależnieniami od nowych substancji psychoaktywnych - wynika z raportu sporządzonego przez europejską agencję zajmującą się narkotykami.
Wielka Brytania ma największy w Europie odsetek ludzi uzależnionych od heroiny. Ogromny problem jest również z uzależnieniami od nowych substancji psychoaktywnych - wynika z raportu sporządzonego przez europejską agencję zajmującą się narkotykami.Prawie jedno na trzy przedawkowania narkotyków zanotowane w Europie ma miejsce na terenie Wielkiej Brytanii. Liczba zgonów spowodowanych tym zjawiskiem wzrosła na całym kontynencie po raz trzeci z rzędu.
Coroczny raport sporządzany przez European Monitoring Centre for Drugs and Drug Addiction (EMCCDA) dowodzi, że w UK mieszka największy odsetek osób uzależnionych od heroiny. Dzięki osobnemu badaniu dowiedziono, że istnieje wzorzec, który pokazuje związek pomiędzy biedniejszymi środowiskami, a przyjmowaniem nowych substancji psychoaktywnych.
W dokumencie zebrano dane pochodzące z 28 krajów członkowskich Unii Europejskiej oraz z Norwegii i Turcji. Dzięki temu można poznać trendy narkotykowe czy określić szkody, jakie wywołuje zażywanie nielegalnych substancji.
W 2015 roku zanotowano 8441 zgonów spowodowanych przedawkowaniem, głównie heroiny oraz innych opioidów. To sześcioprocentowy wzrost w porównaniu z 2014 rokiem, gdy takich zgonów było 7950.
31 proc. zmarłych pochodziło z Wielkiej Brytanii, a 15 proc. z Niemiec. Ośmiu na każde 1 tys. mieszkańców UK zażywa wysoce ryzykowne opioidy. To najwyższy wynik w Europie. W 2015 roku na Wyspach zanotowano 26-procentowy wzrost zgonów spowodowanych przedawkowaniem heroiny.
Ostatnia aktualizacja: czwartek, 08 czerwca 2017 21:04
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Torysi wygrali wybory, ale nie mają samodzielnej większości | Czytaj następny artykuł: „Japanese Knotweed” wyrósł w ogrodzie – mieszkańcy będą musieli się wyprowadzić |
Gorące Tematy

Księżyc zasłoni niemal całe Słońce nad Wielką Brytanią

Duży dostawca energii w Wielkiej Brytanii rozdaje darmowy prąd i 12 000 …

„Stoozing” może przynieść nawet 5000 GBP rocznie. Na czym polega ta meto…

Premier Wielkiej Brytanii zapowiada serię zmian. Mają obniżyć koszty życ…

Wielka Brytania może wrócić na jednolity rynek UE. Andy Burnham otrzymał…

Jet2 potwierdza zasadę 4,5 godziny na 12 lotniskach w Wielkiej Brytanii

Morderstwo w Sutton Coldfield. Mężczyzna zginął od ciosów nożem