Wiadomości
Pracownik fabryki JLR w Solihull dostał 20 tys. funtów odszkodowania za "zranione uczucia"
Pracownik fabryki Jaguar Land Rover otrzymał odszkodowanie w wysokości 20 tys. funtów. Dostał je, gdyż jak twierdzi był identyfikowany z wywieszonym w firmie plakatem.W zakładzie JLR w Solihull pojawił się plakat przedstawiający drzewo pełne zdrowych jabłek, po środku którego znajdowało się jedno zgnite. W nagłówku napisano: „Nie pozwól, aby jedno jabłko zepsuło wszystkie”. Celem plakatu było zniechęcenie pracowników do zakłócającego spokój zachowania, które mogłoby mieć wpływ na innych – poinformowano przed Birmingham Employment Tribunal.
Paul Hoyte został zapytany przez jednego z przełożonych, czy widział plakat. Pracujący, jako inspektor wyszukujący wady w samochodach Hoyte stwierdził, że przełożony sugeruje, iż to on jest „złym jabłkiem” z plakatu – donosi Birmingham Mail.
Mężczyzna poskarżył się, że stał się celem ze względu na rasę oraz niepełnosprawność. Twierdził też, że przełożony miał pytać „białych” pracowników, czy słyszeli o kampanii z „czarnym jabłkiem”.
Kiedy stracił pracę, Hoyte pozwał JLR o niesprawiedliwe zwolnienie z pracy oraz dyskryminację i prześladowanie ze względu na rasę. Twierdził, że w firmie panował instytucjonalny rasizm, a otrzymanie awansu uzależniano od przynależności do danej grupy.
44-latek cierpiał na stany lękowe i depresję. Miał też problemy z jelitami. Oskarżył współpracowników o znęcanie się nad nim, ponieważ często udawał się do toalety. Dzięki problemom zdrowotnym mógł w swoim pozwie zawrzeć roszczenia dotyczące niepełnosprawności oraz dyskryminacji.
Przedstawiciel Jaguar Land Rover poinformował, że Hoyte został ostatecznie zwolniony, ponieważ uznano, że nie jest zdolny do pracy na podstawie tego, że długo przebywał na zwolnieniu i nie było żadnych perspektyw na jego powrót.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Policja poszukuje Polaka, który zbiegł ze szpitala – jest niebezpieczny | Czytaj następny artykuł: Birmingham: Seria przestępstw podczas Bank Holiday weekend |
Gorące Tematy

W Anglii odmawia się mieszkań socjalnych osobom o najniższych dochodach.…

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii mogą otrzymać dodatkowe 1200 GBP. HMRC wzyw…

Tragedia w Wielkiej Brytanii. 15-letni chłopiec zamordowany na ulicy w ś…

Fala grypy w Wielkiej Brytanii: szpitale pękają w szwach. Rekordzista cz…

Najtańszy dostawca energii w Wielkiej Brytanii. Oferuje dodatkowy bonus …

Wielka Brytania: migrant, który ponad 150 razy odpowiadał „nie wiem”, ot…

Wieka Brytania: DWP wypłaca dodatek 737 GBP miesięcznie, niezależnie od …