Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ponad pół tysiąca pracowników 2 Sisters Food Group może stracić zatrudnienie

Firma 2 Sisters Food Group planuje zamknięcie jednego ze swoich starzejących się zakładów przetwórstwa drobiu. Zagrożonych utratą zatrudnienia jest ponad sześciuset pracowników.

Przedsiębiorstwo, które zaopatruje w drób supermarkety, rozpoczęło konsultacje z pracownikami w sprawie zamknięcia zakładu znajdującego się w Alpha Business Park w Smethwick. Fabryka została otworzona w 1996 roku i jest znana, jako „Site A”. Pracuje tam 630 osób zajmujących się cięciem kurczaków, które następnie są dostarczane do producentów, detalistów oraz innych zakładów należących do 2 Sisters.

Firma wydała oświadczenie, w którym napisano, że prowadzone są konsultacje z pracownikami dotyczące zaprzestania działania zakładu przetwórstwa drobiu w Smethwick, czego rezultatem może być jego całkowite zamknięcie. Miejsce to starzeje się i nie spełnia już standardów narzuconych zarówno przez firmę, jak i jej klientów. Decyzja nie jest łatwa, ale 2 Sisters w pełni rozumie konsekwencje, jeśli propozycja zamknięcia zostanie zrealizowana.
-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.


Czytaj poprzedni artykuł:
56-letnia Polka zaatakowana przez nastolatki w centrum Birmingham
 Czytaj następny artykuł:
Wygrała walkę o swoje pieniądze