Wiadomości
Mieszkańcy Brukseli uczcili pamięć ofiar w pierwszą rocznicę zamachu
W Brukseli trwają obchody pierwszej rocznicy ataków terrorystycznych przeprowadzonych przez terrorystów z tzw. Państwa Islamskiego.

Uroczystości poświęcone pamięci ofiar rozpoczęły się na lotnisku Zaventem. W ceremonii brał udział król Filip z małżonką oraz przedstawiciele rządu.
Ataki w Brukseli rozpoczęły się właśnie na lotnisku. W wyniku dwóch potężnych eksplozji zginęło tam 12 osób i dwóch zamachowców samobójców. Około godziny później, o 9 rano, kolejna bomba wybuchła w pociągu metra. Zginęło tam 20 osób, w tym 61-letnia Polka. W sumie w atakach z 22 marca zeszłego roku rannych zostało troje innych Polaków, a w sumie - według różnych źródeł - od 316 do ponad 340 osób.
Hołd zabitym spontanicznie oddali także podróżujący brukselskim metrem. Zamiast minuty ciszy zorganizowano tam jednak „minutę braw”. Maszyniści zatrzymali pociągi, a pasażerowie brawami uczcili ofiary.
Źródło:x-news.pl
środa, 22 marca 2017 12:34
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania zaostrza przepisy dla podróżnych z EU. Nawet 5000 GBP ka…
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla osób z Settled Status. Nowe…
Miliony kierowców w Wielkiej Brytanii otrzymają 700 GBP rekompensaty za …
HMRC wprowadza ogromne zmiany w płatnościach. Nowe przepisy w Wielkiej B…
Nowe dane pokazują brutalną prawdę. Przeciętny mieszkaniec Wielkiej Bryt…
Kierowcy w Anglii mogą otrzymać 1000 GBP kary za parkowanie na własnym p…
Ambasada RP wydaje pilne ostrzeżenie dla Polaków w Wielkiej Brytanii