Wiadomości
Waszczykowski: Donald Tusk nie powinien być brany pod uwagę przy wyborze szefa RE
- Jeśli kandydat nie jest nominowany przez żadne z państw członkowskich, nie powinien być brany pod uwagę - odpowiedział szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski, pytany o możliwość ponownego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej.
- Jeśli kandydat nie jest nominowany przez żadne z państw członkowskich, nie powinien być brany pod uwagę - odpowiedział szef polskiej dyplomacji Witold Waszczykowski, pytany o możliwość ponownego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej.Po spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw unijnych Waszczykowski poinformował dziennikarzy, że powiadomił pozostałych szefów dyplomacji, że oficjalnym kandydatem polskiego rządu na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej jest Jacek Saryusz-Wolski.
- Podkreśliłem, że jest to jedyny polski oficjalny przedstawiciel na to stanowisko. Ministrowie przyjęli to do wiadomości - powiedział Waszczykowski dziennikarzom.
Źródło:x-news.pl
wtorek, 07 marca 2017 06:26
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza finansową rewolucję. Pracownicy stracą tysiące…
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla podróżnych. Od lutego 2026 …
Wielka Brytania ogłasza duże zmiany w Budżecie 2025. Co czeka mieszkańcó…
Wielka Brytania zmaga się z rosnącą liczbą osób na zasiłkach. Eksperci o…
Wielka Brytania uderza w pracujących. Rekordowy wzrost wydatków na benef…
Wielka Brytania wprowadza ogromną zmianę dla kierowców elektryków: zapła…
Wielka Brytania podnosi minimalne wynagrodzenie. Osoby powyżej 21 lat ot…






