Wiadomości
Polak więziony w Syrii jest już na wolności
Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski podczas konferencji prasowej podziękował czeskiej dyplomacji za pomoc w uwolnieniu więzionego w Syrii Polaka. W negocjacjach ws. jego uwolnienia brali udział dyplomaci z Czech, gdyż jako jedyni z całej Unii Europejskiej utrzymują stosunki dyplomatyczne z Syrią. - Cieszmy się, że mężczyzna żyje i jest bezpieczny - powiedział minister.
W lutym 2016 r. 54-letni Leszek Panek został aresztowany przez armię syryjską podczas kontroli. Polak sięgał do kieszeni, by - jak utrzymywał - pokazać dokumenty. Żołnierze myśleli natomiast, że chce zaatakować.
Dziś z Witoldem Waszczykowskim spotkała się premier Beata Szydło w ramach kontroli resortów.
Źródło:x-news.pl
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Księżyc zasłoni niemal całe Słońce nad Wielką Brytanią

Duży dostawca energii w Wielkiej Brytanii rozdaje darmowy prąd i 12 000 …

„Stoozing” może przynieść nawet 5000 GBP rocznie. Na czym polega ta meto…

Premier Wielkiej Brytanii zapowiada serię zmian. Mają obniżyć koszty życ…

Wielka Brytania może wrócić na jednolity rynek UE. Andy Burnham otrzymał…

Jet2 potwierdza zasadę 4,5 godziny na 12 lotniskach w Wielkiej Brytanii

Morderstwo w Sutton Coldfield. Mężczyzna zginął od ciosów nożem