Wiadomości
Zagraniczni przestępcy zwiększają koszty funkcjonowania brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości
Napływ przestępców z krajów Europy Wschodniej w bardzo znaczący sposób obciąża finansowo brytyjski wymiar sprawiedliwości – twierdzi jeden z sędziów.

Wysoki rangą sędzia Tim Pontius, który od ponad 20 lat pracuje w Sądzie Najwyższym powiedział, że na rozprawach wśród kryminalistów jest coraz więcej Polaków, Rumunów, Albańczyków, czy Rosjan. Łamią oni prawo w różny sposób – popełniają oszustwa na szeroką skalę, dopuszczają się napaści. Jego zdaniem, biorąc pod uwagę ogromne grupy imigrantów, które przybyły do Wielkiej Brytanii ostatnimi czasy, nieunikniony był wzrost liczby zagranicznych przestępców.
Pontius powiedział gazecie „Daily Telegraph”, że duże obciążenia finansowe wynikają z faktu, że nie tylko popełniający wykroczenia pochodzą z zagranicy, ale również świadkowie. W obu przypadkach często potrzebni są tłumacze, którzy nie są tani. Konieczność przekładania zeznań na inny język oznacza także, że procesy trwają dłużej.
sobota, 10 września 2016 06:54
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Od października ogromne zmiany w podróżach z Wielkiej Brytanii do UE.
Cztery nowe przepisy, które w październiku 2025 roku wpłyną na kierowców…
Dodatek 300 GBP wpłynie na konta bankowe milionów mieszkańców UK. Kiedy …
Najtańszy supermarket w Wielkiej Brytanii. Jest o ponad 44 GBP tańszy ni…
Ryanair wydaje pilne ostrzeżenie dla wszystkich podróżnych mających zare…
Storm Amy uderzy w Wielką Brytanię. Met Office podnosi ostrzeżenie do po…
Wielka Brytania: tragiczny atak w Manchesterze. Nie żyją dwie osoby, kil…