Wiadomości
Policjant z Birmingham uznany winnym w przygotowaniu fałszywego alarmu o ataku terrorystów

Posterunkowy z Birmingham został uznany winnym w przygotowaniu fałszywego zawiadomienia dotyczącego rzekomego spisku terrorystów, mającego na celu porwać policjanta.
Posterunkowy z Birmingham został uznany winnym w przygotowaniu fałszywego zawiadomienia dotyczącego rzekomego spisku terrorystów, mającego na celu porwać policjanta.29-letni Amar Tasaddiq Hussain, który służy w Birmingham West and Central Unit usłyszał dwa zarzuty związane z zapobieganiem wymierzenia sprawiedliwości oraz dwa dotyczące wykroczenia służbowego popełnionego podczas pełnienia funkcji publicznej.
Proces zakończył się również dla dwóch innych mężczyzn, którzy brali udział w spisku. 26-letni Adil Bashir ze Small Heath oraz 31-letni Muhammad Ali Sheikh z Bordesley Green także zostali uznani winnymi w przygotowaniu fałszywego alarmu.
W grudniu 2014 roku policja otrzymała fałszywe zawiadomienie o możliwości porwania przez terrorystów jednego z funkcjonariuszy. Jak powiedział rzecznik prasowy policji w momencie, gdy poziom zagrożenia terrorystycznego w kraju był wysoki, informacja wydawała się bardzo prawdopodobna i podjęto czynności mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa funkcjonariuszom. Dochodzenie wykazało jednak, że alarm był fałszywy.
Data utworzenia: środa, 04 maja 2016 07:30
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Google weszło w posiadanie danych medycznych ponad 1,6 mln pacjentów | Czytaj następny artykuł: Pierwsza siłownia tylko dla muzułmanek |
Gorące Tematy

Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla Polaków z Settled Status. N…

Funt gwałtownie traci na wartości. Nowe dane z Wielkiej Brytanii zaskocz…

DWP potwierdza podwyżki benefitów w Wielkiej Brytanii. Nowe stawki dla m…

Wielka Brytania podnosi wiek emerytalny. 2026 rok przyniesie ogromne zmi…

Dodatkowe pieniądze dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Wypłaty od £10 do…

Trzygodzinne kolejki na lotniskach. Podróżni z Wielkiej Brytanii dotknię…

Wielka Brytania: miliony właścicieli domów zapłacą mniej po decyzji Bank…