Wiadomości
500 mln funtów na przebudowę Smithfield – powstanie Festival Square
Pojawiły się plany modernizacji obszaru Smithfield. Jedną z propozycji jest utworzenie tam placu, na którym organizowane byłyby festiwale i wydarzenia kulturalne.Oprócz Festival Square pojawiłyby się również kawiarnie, sklepy, restauracje, parki, ogrody i markety. Planowane jest też wzniesienie 2 tys. budynków mieszkalnych. Cała inwestycja warta jest 500 mln funtów. W poniedziałek rozpoczną się mające potrwać 8 tygodni publiczne konsultacje w tej sprawie.
Organizacja Marketing Birmingham wyliczyła, że w ciągu 10 lat na terenie o powierzchni 14 hektarów powstałoby 3 tys. miejsc pracy. Obecnie w Smithfield znajdują się rynki hurtowe, które w kwietniu przyszłego roku miałyby zostać przeniesione do The Hub w Witton.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: 18-latek zastrzelony w Ladywood | Czytaj następny artykuł: W ciągu 5 lat stawki council tax wzrosną o 14 proc. |
Gorące Tematy

Bank Anglii wydał ważne ostrzeżenie dla osób płacących gotówką

Dodatkowy bank holiday w UK. Tysiące osób mogą świętować do rana

Kupujesz raz za 40 pensów, wymieniasz za darmo. Brytyjski supermarket po…

Ryanair objęty dochodzeniem za pobieranie opłat od rodziców za miejsca o…

Wielka Brytania: Popularne zoo oferuje bilety za 10 GBP. Jest jeden waru…

Wielka Brytania zmienia zasady świadczeń. Nowe przepisy DWP już obowiązu…

Wielka Brytania szykuje się na falę upałów. Temperatury mogą sięgnąć naw…