Wiadomości
BHS grozi zamknięciem 40 sklepów - pracę mogą stracić tysiące osób
Pomimo tego, że BHS jest jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek, od lat notuje straty. Do ubiegłego roku należała do grupy Arcadia (posiadającej też Top Shop oraz Burton), której właścicielem był miliarder sir Phillip Green. W 2015 roku przedsiębiorca sprzedał firmę za 1 funta grupie Retail Acquisitions.
Nowi właściciele poinformowali, że pracują nad tym, by przywrócić BHS rentowność i dziś oświadczyli, że może się to wiązać z koniecznością skorzystania z Company Voluntary Arrangements (narzędzia ratunkowego dostępnego dla niewypłacalnych firm), wywalczenia niższych stawek czynszu płaconego za wynajem pomieszczeń oraz zamknięcia przynoszących straty placówek.
BHS w całym kraju w 164 punktach zatrudnia 11 tys. osób. Sklepy tej marki znajdują się w Wolverhampton, Walsall, Merry Hill, Telford i Birmingham.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Kobieta w ciąży została kilkukrotnie dźgnięta nożem | Czytaj następny artykuł: The Nighs & Day Markets w Birmingham już w najbliższy weekend |
Gorące Tematy

Śnieg i mróz w Wielkiej Brytanii. Co z wypłatą, gdy nie możesz dotrzeć d…

Ceny żywności w Wielkiej Brytanii pobiją rekordy. Rok 2026 będzie wyjątk…

Osoby na Universal Credit mogą otrzymać nawet 3 400 GBP dodatkowej pomoc…

Wielka Brytania: Nowe stawki świadczeń DWP w 2026 roku. Benefity i emery…

Burza śnieżna Goretti uderzy w Wielką Brytanię. Wydano pomarańczowe aler…

Wielka Brytania szykuje rewolucję w prawie jazdy. Nowe zasady dla młodyc…

Posylwestrowa wpadka? Mleko Tesco trafiło na półki Sainsbury’s. Rusza śl…