Wiadomości
Rok 2015 najcieplejszym w historii
Rok 2015 będzie najprawdopodobniej najcieplejszy, od kiedy zaczęto prowadzić pomiary, a w 2016 r. będzie jeszcze cieplej - przewidują eksperci Światowej Organizacji Meteorologicznej.
Zdaniem ekspertów przyczyną jest zarówno powodowana przez człowieka zmiana klimatu, jak i El Nino, pojawiający się co kilka lat ciepły prąd morski we wschodniej części strefy równikowej Pacyfiku, obecnie szczególnie intensywny.
"To są złe wiadomości dla planety" - powiedział dyrektor generalny WMO Michel Jarraud. Przyczyną jest El Nino, które odpowiada za klęski ekologiczne w różnych regionach międzyzwrotnikowych oraz koncentracja gazów cieplarnianych w atmosferze, która rośnie nieprzerwanie od 30 lat. Na całym świecie obserwowane są ekstremalne zjawiska pogodowe, m.in. szczególnie ulewne deszcze na niektórych obszarach Ameryki Południowej, w Afryce Północnej i w Chinach.
Źródło: tvn.pl
czwartek, 26 listopada 2015 12:56
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
HMRC rozpoczyna wielką kontrolę zasiłku Child Benefit. Tysiące rodzin w …
Wielka Brytania rozważa wydłużenie zamrożenia progów podatkowych — milio…
Dramatyczna sytuacja na pokładzie Ryanair. Samolot musiał wrócić do Wiel…
Rodziny w Wielkiej Brytanii mogą zyskać nawet 28 000 GBP rocznie. Oto os…
Ceny energii w Wielkiej Brytanii wzrosną w październiku. Rachunki za gaz…
HMRC wydaje pilne ostrzeżenie dla pracowników w Wielkiej Brytanii
Ceny w supermarketach w Wielkiej Brytanii rosną najszybciej od ponad rok…