Wiadomości
75-letni emeryt przypuścił rasistowski atak na kierowcę autobusu 16A w Birmingham

Władze National Express obiecały, że podejmą działania przeciwko emerytowi, który zaatakował słownie na tle rasowym kierowcę jednego z autobusów.
Władze National Express obiecały, że podejmą działania przeciwko emerytowi, który zaatakował słownie na tle rasowym kierowcę jednego z autobusów.Zdarzenie miało miejsce 4 listopada około godziny 18 w autobusie linii 16A zmierzającym do Handsworth. Kierowca pojazdu zatrzymał się w centrum miasta i odmówił kontynuacji podróży, bo jeden z pasażerów obrażał go, przeklinał i groził mu w obecności małych dzieci.
Podczas pięciominutowej tyrady, 75-latek nie przebierał w słowach i uderzał dłonią w szybę oddzielającą kierowcę od pasażerów. Wszystko zostało nagrane, a na filmie widać m.in. dziecko siedzące na kolanach swojej matki.
Na miejsce wezwano policjantów, którzy wyprowadzili mężczyznę z autobusu i pouczyli go odnośnie jego zachowania. Emeryt ciągle wyrażał się obraźliwie o kierowcy i mówił, że to nie on stanowi problem, że ma 75 lat, pracuje i chce po prostu dostać się do domu.
Jak pisze Birmingham Mail, pasażer nie został aresztowany, bo nikt nie wniósł formalnej skargi.
Data utworzenia: poniedziałek, 16 listopada 2015 07:30
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: W Europie mieszka już 44 mln muzułmanów | Czytaj następny artykuł: Mieszkańcy Birmingham zgromadzili się przy katedrze, by oddać hołd zabitym w Paryżu |
Gorące Tematy

Wielka Brytania wprowadza nowe zasady. 20 pensów za każdą butelkę i pusz…

Brytyjski bank wypłaci 100 GBP milionom klientów. Pierwsze przelewy traf…

Wielka Brytania: coraz więcej osób wyjeżdża z kraju. Powód zaskakuje

Wielka Brytania zamyka lotnisko po 90 latach. Wszystkie loty anulowane

Nawet 6 godzin w kolejce na lotnisku. Ostrzeżenie dla podróżnych z Wielk…

Bank Anglii wydał ważne ostrzeżenie dla osób płacących gotówką

Ryanair wydaje ostrzeżenie dla podróżnych lecących z lub do Wielkiej Bry…