Wiadomości
Marynarze blokowali port w Calais. Są opóźnienia
Marynarze zakończyli w nocy blokadę portu we francuskim Calais. Ich protest trwał kilka godzin. Wznowiono kursowanie promów. Mogą mieć jednak opóźnienia. Na przeprawę do Wielkiej Brytanii czekały setki pasażerów.
O ponownym otwarciu portu i możliwych opóźnieniach poinformował brytyjski operator P&O Ferries. Według innego przewoźnika - DFDS Seaways - promy kursują zgodnie z planem.
Marynarze zablokowali port wieczorem. Promy nie mogły dobić ani wypłynąć z przystani. Niektórzy operatorzy przekierowali jednostki do innych portów, np. do Dunkierki i Boulogne-sur-Mer. Protest zbiegł się z powrotami do kraju z wakacji turystów z Wielkiej Brytanii.
Blokadę prowadziło około 50 marynarzy. Według portalu BBC News, protestujący to pracownicy sprzedanej ostatnio linii promowej MyFerryLink. Natomiast AFP wyjaśnia, że marynarze należą do SCOP Seafrance, związanej z MyFerryLink spółdzielni pracowników obsługujących promy na trasie Calais - Dover.
Źródło:rmf24.pl
poniedziałek, 31 sierpnia 2015 06:14
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania zaostrza przepisy dla podróżnych z EU. Nawet 5000 GBP ka…
Wielka Brytania wprowadza ogromne zmiany dla osób z Settled Status. Nowe…
Miliony kierowców w Wielkiej Brytanii otrzymają 700 GBP rekompensaty za …
HMRC wprowadza ogromne zmiany w płatnościach. Nowe przepisy w Wielkiej B…
Nowe dane pokazują brutalną prawdę. Przeciętny mieszkaniec Wielkiej Bryt…
Kierowcy w Anglii mogą otrzymać 1000 GBP kary za parkowanie na własnym p…
Ambasada RP wydaje pilne ostrzeżenie dla Polaków w Wielkiej Brytanii