Wiadomości
„Paracetamol challenge” – nowe, niebezpieczne zjawisko wśród nastolatków
Policja ostrzega rodziców przed nowym trendem, który panuje wśród młodzieży w internecie polegającym na zażywaniu jak największej ilości paracetamolu.Do apelu odnośnie „paracetamol challenge” dołączyły także szkoły. Wyzwanie szerzy się za pomocą portali społecznościowych – Facebook i Instagram. Jeden z uczniów ze szkockiego hrabstwa Ayrshire, który przedawkował lek, trafił do szpitala.
Na swoim profilu w portalu Twitter policja z Coatbridge przestrzegła przed braniem udziału w akcji z paracetamolem, gdyż zbyt duża jego dawka może spowodować uszkodzenie wątroby i nerek.
Alan Ward, który w urzędzie East Ayrshire jest odpowiedzialny za sprawy związane z edukacją tłumaczy, że pogłoski o „paracetamol challenge” po raz pierwszy dotarły do niego w marcu. Ward powiedział stacji ITV, że szkoły i urzędnicy są w kontakcie z rodzicami, których zachęcają do kontrolowania internetowej aktywności swoich dzieci. Chce także, by dorośli tłumaczyli pociechom, jakie konsekwencje zdrowotne może mieć wzięcie udziału w wyzwaniu.
Pomimo ogromnych obaw, wydaje się, że jak na razie nowy trend nie jest zbyt popularny wśród młodzieży i ograniczył się tylko do kilku przypadków.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Dobre wyniki Polski w raporcie dotyczącym rozwoju ekonomicznego | Czytaj następny artykuł: Opóźnienia w wysyłaniu na badania przyczyną wyższej śmiertelności na raka |
Gorące Tematy

Ryanair uruchamia dwa nowe połączenia z Wielkiej Brytanii

DWP wypłaca dodatek do 778 GBP miesięcznie, niezależnie od dochodów

HMRC przejmuje pieniądze z kont bankowych. Samo ostrzeżenie przyniosło 1…

Wielka Brytania wprowadza nowe przepisy. Nawet 500 GBP kary dla właścici…

Chaos na lotnisku. 150 pasażerów Ryanaira nie zdążyło na samolot do Wiel…

UK: Nadchodzi kolejna fala upałów. Termometry pokażą 32°C

Brytyjczycy zabrali głos w sprawie UE. Wyniki nowego badania mogą zaskoc…