Wiadomości
Tesco zanotowało ponad 6 mld funtów straty - będą zwolnienia
Tesco ogłosiło dziś swoje wyniki finansowe. Są one najgorsze w 97-letniej historii firmy, bowiem strata zanotowana w ciągu dwunastu miesięcy do 28 lutego wyniosła 6.38 mld funtów.
Tesco ogłosiło dziś swoje wyniki finansowe. Są one najgorsze w 97-letniej historii firmy, bowiem strata zanotowana w ciągu dwunastu miesięcy do 28 lutego wyniosła 6.38 mld funtów.Wynik ten jest także jednym z najgorszych w historii rezultatów osiąganych przez wszystkie brytyjskie korporacje. Odzwierciedla ogromną zmianę jaka zaszła w zwyczajach zakupowych klientów.
Mimo tego ceny akcji Tesco dziś rano były o 2 proc. wyższe niż wczoraj, a to ze względu na to, że inwestorzy docenili pojawiające się znaki poprawy sytuacji w sektorze handlowym w Wielkiej Brytanii. Okazało się, że w ostatnim kwartale zakończonego właśnie roku finansowego sprzedaż wzrosła o 0.6 proc. w porównaniu do identycznego okresu w poprzednim roku rozliczeniowym.
Duże supermarkety przeżywają ostatnio kryzys, ponieważ klienci porzucają je na rzecz tańszych sklepów sieci Aldi i Lidl. Tesco ogłosiło niedawno, że będzie musiało zlikwidować 10 tys. etatów. Władze firmy zdecydowały także, że nie będą na razie otwierać nowych placówek.
środa, 22 kwietnia 2015 13:39
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Tysiące mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają 500 GBP dodatku bezpośre…
Wielka Brytania zaostrza kontrole benefitów. DWP może przeszukiwać domy …
Dodatek 25 GBP z powodu mrozów wpłynie na konta bankowe tysięcy rodzin w…
Wielka Brytania zmienia terminy wypłat Universal Credit i innych świadcz…
Najtańsza taryfa energetyczna w Wielkiej Brytanii. Dostawca oferuje doda…
Ryanair likwiduje wszystkie loty na jedne z najbardziej unikalnych europ…
Wielka Brytania planuje ponad 8-procentową podwyżkę płacy minimalnej dla…






