Wiadomości
Państwo Islamskie szmugluje do Europy terrorystów jako uchodźców
Zdaniem doktora Jamie’go Shea, który w NATO piastuje funkcję szefa ds. bezpieczeństwa Państwo Islamskie szmugluje dżihadystów do Europy. Dostają się oni na kontynent jako uchodźcy.Podczas przemowy na Counter-Terror Expo w Londynie Shea ostrzegł przed taką działalnością Państwa Islamskiego i doradził wzmożoną czujność w tej sprawie. Dla ekstremistów islamskich sytuacja, gdy tysiące kobiet, mężczyzn i dzieci uciekają z ogarniętych wojną terenów jest niezwykle korzystna, bo mogą wśród nich przemycić do Europy terrorystów. Tylko w ubiegłym tygodniu do Włoch przyjechało aż 5 tys. osób - pisze Express.
Wielka Brytania była ostatnio naciskana, by przyjęła tysiące afrykańskich uchodźców, którzy przeżyli katastrofy statków wypływających z Libii.
W trakcie przemówienia Shea nakreślił też obraz majątku, jakim dysponuje ISIS. Jego zdaniem organizacja funkcjonuje jak mafia i ma fortunę opiewającą na 4 mld funtów. Każdego dnia ze sprzedaży ropy uzyskuje 1.3 mln.
Data utworzenia: środa, 22 kwietnia 2015 07:26
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy

Wielka Brytania podnosi wiek emerytalny. Kto musi czekać dłużej i ile wy…

Wielka Brytania ogłasza zmiany w bank holiday na 2026 rok. Pojawił się d…

Szef Ryanair do Brytyjczyków: Głosowaliście za Brexitem – to teraz stójc…

Wielka Brytania szykuje się na uderzenie sztormu Dave. Wydano poważne os…

Wielka Brytania: Sainsbury’s zabiera głos w sprawie braków paliwa. Kiero…

Mieszkańcy Wielkiej Brytanii wezwani do przygotowania latarek i baterii …

Wielka Brytania: zaczęły się odwołania lotów. Linie reagują na rosnące k…