Wiadomości
Ponad jedna trzecia papierosów nabywanych w Wolverhampton pochodzi z nielegalnych źródeł
Ponad jedna trzecia papierosów wypalanych przez mieszkańców Wolverhampton kupowana jest nielegalnie.

Badanie przeprowadzone zostało przez MS Intelligence i użyto do niego pustych paczek po papierosach znalezionych na ulicach, czy w koszach na śmieci. Łącznie zebrano 12.7 tys. opakowań. Dzięki temu wiadomo, że Wolverhampton zajęło 14. miejsce w kraju pod względem liczby podrobionych i przemyconych papierosów.
W 2013 roku w tym mieście odsetek takich produktów wynosił 13.8 proc., ale już w 2014 34.1 proc. W całym regionie ponad 25 proc. ze wszystkich papierosów kupiono na czarnym rynku.
Okazało się także, że w skali kraju wzrósł odsetek papierosów nabytych na strefach bezcłowych i obecnie wynosi 25.2 proc.
W badaniu nie uwzględniono papierosów robionych ręcznie przez palaczy, ale podejrzewa się, że około połowa z nich pochodzi z nielegalnych źródeł.
poniedziałek, 23 lutego 2015 13:31
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Moneta 50p sprzedana za 305 GBP – sprawdź, czy masz taką w portfelu
Tragiczny wypadek szkolnego autokaru w Anglii – jedno dziecko nie żyje, …
Ryanair wydaje pilne ostrzeżenie dla podróżnych – zmiany zasad bagażu po…
Wielka Brytania alarmuje: osoby odchodzące na emeryturę w 2050 roku będą…
Tysiące rodzin w UK otrzyma bony o wartości 180 GBP do supermarketów