Wiadomości
Imigranci bardziej aktywni na rynku pracy od Brytyjczyków. Polacy liderami

Jak wynika z raportu na czele grupy imigrantów plasują się Polacy – 81 proc. z nich posiada zatrudnienie, w porównaniu do 69 proc. Brytyjczyków.
Office for National Statistics opublikowało kolejny raport opracowany na podstawie przeprowadzonego w 2011 roku w Anglii i Walii spisu ludności. Tym razem dotyczy on porównania aktywności zawodowej imigrantów i Brytyjczyków. Okazuje się, że przyjezdni są bardziej skłonni do podejmowania pracy niż rodzimi mieszkańcy Anglii i Walii. Jak wynika z raportu na czele grupy imigrantów plasują się Polacy – 81 proc. z nich posiada zatrudnienie, w porównaniu do 69 proc. Brytyjczyków. Najniższy odsetek pracujących, to przybysze z Chin i Bangladeszu.
Analizy pokazują różnice pomiędzy długoterminowymi imigrantami, a nowo przybyłymi. Ci drudzy są lepiej wykształceni, jednak mimo to ich aktywność ekonomiczna jest niższa i rzadziej podejmują zajęcie wymagające wyższych kwalifikacji.
ONS podaje także, że 9 na 10 imigrantów posługuje się angielskim dobrze lub bardzo dobrze, a duża część z tych, którzy przebywają na Wyspach Brytyjskich więcej niż 10 lat posiada obywatelstwo.
Niedawna ankieta przeprowadzona przez Ipsos Mori wykazuje, że imigracja jest kluczowym zmartwieniem wyrażanym przez Brytyjczyków. Przekłada się to na rosnące poparcie dla eurosceptycznej partii UKIP. W związku z tym premier Cameron proponuje działania mające na celu zmniejszenie liczby przyjezdnych. Jednym z pomysłów jest deportacja bezrobotnych po 3 miesiącach nieskutecznego poszukiwania pracy.
Data utworzenia: środa, 05 listopada 2014 06:55
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Polski bezdomny ofiarą swojego rodaka | Czytaj następny artykuł: 200 zagranicznych kryminalistów deportowanych z West Midlands |
Gorące Tematy

Bank Anglii wydał ważne ostrzeżenie dla osób płacących gotówką

Wielka Brytania zamyka lotnisko po 90 latach. Wszystkie loty anulowane

Dodatkowy bank holiday w UK. Tysiące osób mogą świętować do rana

Wielka Brytania może wypłacić młodym 12 548 GBP z przyszłej emerytury

Ryanair wydaje ostrzeżenie dla podróżnych lecących z lub do Wielkiej Bry…

Monety o nominale 50 pensów warte nawet 900 funtów. Sprawdź, czy masz je…

Ryanair objęty dochodzeniem za pobieranie opłat od rodziców za miejsca o…