Wiadomości
KFC wycofało nasączane alkoholem chusteczki by nie urazić muzułmańskich klientów
Jedna z restauracji KFC wycofała nasączane alkoholem chusteczki do wycierania rąk. Powodem był zawarty w nim alkohol, który mógłby urazić muzułmańskich klientów.
KFC posiada w UK 100 restauracji sprzedających mięso halal. Jedna z nich znajduje się w parku handlowym St George's w Leicester. Restauracja ta zdecydowała się jednak pójść o krok dalej. Gdy klient Graham Noakes poprosił o zwilżaną alkoholem chusteczkę do wytarcia rąk, dowiedział się, że takie nie są już dostępne. Jak wyjaśnił pracownik – obecność alkoholu mogłaby obrazić innych klientów.
Jednak alkohol od dawna używany jest w celach medycznych w świecie islamu i nawet Arabia Saudyjska zezwoliła na jego używanie już w 2003r. Suleman Nagdi, rzecznik prasowy Federation of Muslim Organisations w Leicester zaznaczył, że używanie alkoholu nie jest jednoznaczne z jego konsumpcją. Dodał, że KFC podjęło komercjalną decyzję, która odbija się teraz na społeczności muzułmańskiej.
Restauracja przeprosiła za swój błąd i znowu wdrożyła chusteczki do wycierania rąk. Całą sprawę nazywa zaś nieporozumieniem, do którego doszło tylko w jednej restauracji.
czwartek, 02 października 2014 07:23
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Wielka Brytania wprowadza nowy podatek od nieruchomości. Rodziny mogą za…
DWP wydaje pilne ostrzeżenie dla osób pobierających benefity. Kobieta tr…
Miliony pracowników w Wielkiej Brytanii zapłacą wyższe podatki. Pięć spo…
HMRC wydaje pilne ostrzeżenie dla mieszkańców Wielkiej Brytanii. Mogą st…
Nowe zakazy na ulicach centrum Birmingham. Rada miasta wprowadza PSPO
Podwyżki council tax w Anglii. Rachunki mogą wzrosnąć nawet o 380 funtów…
Miliony kierowców utkną w korkach w sierpniowy bank holiday. Oto drogi n…