Wiadomości
£4.000 za brak licencji TV i £10.000 za przekraczanie prędkości
Czterokrotnie wzrosną maksymalne grzywny za niewykupienie licencji telewizyjnej oraz za przekraczanie dozwolonej prędkości. Rząd chce, by lokalne sądy miały większą władzę i wydawały mniej na prowadzenie spraw.

Podniesienie grzywny za brak licencji telewizyjnej z £1.000 do £4.000 na nowo rozpoczęło debatę na temat wysokości abonamentu (dzisiaj za oglądanie BBC płacimy £145,50). W 2012r. 180 tysięcy osób stanęło przed sądem z powodu uchylania się od tych opłat, a liczba ta zwiększa się odkąd TV Licensing wprowadziła nową, bardziej surową politykę.
Wyższe kary dotkną też tych, którzy lubią szybką jazdę. Za przekroczenie limitu 70 mph na autostradzie zapłacą nawet £10.000. Za zbyt szybką jazdę na pozostałych drogach, a także za rozmawianie przez telefon za kółkiem, za nieposyłanie dziecka do szkoły i za pijaństwo i awantury w miejscu publicznym grzywny wzrosną do £4.000.
wtorek, 10 czerwca 2014 10:02
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Ryanair uruchamia nowe trasy z Wielkiej Brytanii. Wśród nich połączenie …
Pilne ostrzeżenie dla podróżnych z Wielkiej Brytanii. Nowe przepisy od p…
Miliony mieszkańców Wielkiej Brytanii otrzymają dodatek 150 GBP do rachu…
DWP wypłaca dodatek 811 GBP miesięcznie, niezależnie od dochodów
Mieszkańcy Wielkiej Brytanii wezwani do przygotowania zestawów przetrwan…
Przestoje w Jaguar Land Rover. Pracownicy zmuszeni do składania wniosków…
Zakupy spożywcze w Wielkiej Brytanii coraz droższe. Dane ONS pokazują sk…