Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News West Midlands Reklama Alcopal – sposobu na oszukanie alkomatu - wycofana
Reklama Alcopal – sposobu na oszukanie alkomatu - wycofana
Firma z Birmingham musi zaprzestać rozpowszechniania reklam, w których „sprytna mała tabletka” pomaga kierowcom przejść test na trzeźwość zmniejszając ilość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Firma z Soho Hill reklamuje Alcopal, jako sposób, który zagwarantuje, że pijący będzie mógł się bawić bez martwienia się o upicie się. Jednak ASA (Advertising Standard Authority) stwierdziła, że reklama jest niezgodna z przepisami i powołuje się na nieprawdziwe skutki medyczne. Z reklamy można dowiedzieć się, że dzięki zażyciu Alcopalu, alkohol nie będzie przyswajany przez układ krwionośny, a nie jest to prawdą. ASA nakazało usunięcie spotu oraz pouczyło firmę na temat nieautoryzowanych oświadczeń dotyczących zdrowia.

Tabletki Alcopal z Indii były także reklamowane, jako sposób na oszukanie testów na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Wówczas przeciwko firmie zaprotestowali członkowie kampanii dbających o bezpieczeństwo na drodze.

Właściciel firmy, Arthur Kibble ze Streetly, powiedział wtedy, że zażycie tabletki nie zwiększa umiejętności pijanego za kółkiem, ale pozwala po prostu na ograniczenie ilości alkoholu w wydychanym powietrzu.
Wednesday, 02 April 2014 07:47
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Coraz więcej imigrantów z UE a mniej z poza UE
  Czytaj następny artykuł:
Zalew "anglików" powstrzyma OC – droższe nawet o 40%