Wiadomości
£10 miesięcznie za korzystanie z NHS
Pacjenci powinni płacić £10 miesięcznie za korzystanie z usług NHS i opłacać wizytę w szpitalu jak pobyt w hotelu – uważa prawicowa organizacja Reform.

Według konsultanta i współtwórcy raportu, Jacka O`Sullivana, w ten sposób NHS mógłby uzbierać dodatkowe 2 miliardy funtów rocznie. Pozwoliłoby to uniknąć zamknięcia wielu szpitali i poprawę ich jakości bez reorganizacji istniejącego systemu.
Jednak przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia od razu skomentowali pomysł, jako nierealny. Głównym założeniem NHS jest, że każdy obywatel ma darmowy dostęp do usług medycznych i powinno tak pozostać. Niemniej jednak Ministerstwo Zdrowia zdaje sobie sprawę, że przy starzejącym się społeczeństwie służba zdrowia będzie znajdować się pod rosnącą presją. Dlatego tak ważne jest, aby skupiać się przede wszystkim na prewencji medycznej poza szpitalami.
poniedziałek, 31 marca 2014 11:12
-
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
Gorące Tematy
Liczba przejęć domów w Wielkiej Brytanii gwałtownie rośnie, coraz więcej…
Ponad 100 supermarketów w Wielkiej Brytanii zagrożonych zamknięciem prze…
Najlepsze i najgorsze kierunki studiów pod względem zarobków w Wielkiej …
Ponad 25 tysięcy osób w Polsce korzysta z ulgi podatkowej dla powracając…
Birmingham oficjalnie ogłoszone pierwszym „Miastem Natury” w Wielkiej Br…
Popularna linia lotnicza ogłasza nowe połączenie z Wielkiej Brytanii
Ryanair uruchamia nową trasę z lotniska w Wielkiej Brytanii