Wiadomości
EBay przeprasza za aukcje pamiątek z Auschwitz
Wszystkie aukcje zostały już usunięte. Wśród „pamiątek” znalazł się fartuch polskiego kucharza, który zmarł w Oświęcimiu – wystawiony za ponad 11 tysięcy funtów – buty i szczoteczka do zębów, należąca do jednego z więźniów oraz pas z gwiazdą Davida, którym oznaczano Żydów.
W swoim oświadczenie Ebay ubolewa nad zaistniałą sytuacją i bije się w pierś, że nie udało się zatrzymać aukcji zanim weszły one do obiegu, mimo setek pracowników sprawdzających aukcje i specjalnych programów, których zadaniem jest wyłapywanie przedmiotów niezgodnych z regulaminem.
Eva Clarke, która urodziła się w obozie w 1945r. i straciła tam 15 członków swojej rodziny była wzburzona zaistniałą sytuacją i takim brakiem szacunku dla pamięci ofiar.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube. Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.
| Czytaj poprzedni artykuł: Kolejka The Smiler w Alton Towers znów zamknięta | Czytaj następny artykuł: Ponad 80 tysięcy dzieci będzie bezdomnych w czasie Świąt |
Gorące Tematy

Czterodniowy tydzień pracy w Wielkiej Brytanii z pełnym wynagrodzeniem. …

Kolejne brytyjskie lotnisko znosi limit 100 ml na płyny po latach opóźni…

Wielka Brytania: duży dostawca energii rozdaje 16 godzin darmowego prądu

Wielka Brytania zaostrza zasady dla młodych bezrobotnych. Praca w 66 fir…

Wielka Brytania: council tax w górę, a wywóz śmieci i drogi pierwsze do …

Ryanair wydaje ostrzeżenie dla podróżnych. Muszą się przygotować na opóź…

Wielka Brytania na krawędzi kryzysu gospodarczego. Firmy spodziewają się…