Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Start News West Midlands Darmowe przejazdy autobusami w West Midlands kosztują podatników 58,5 miliona funtów rocznie
Darmowe przejazdy autobusami w West Midlands kosztują podatników 58,5 miliona funtów rocznie
Mowa tu o darmowych przejazdach dla starszych, niewidomych i niepełnosprawnych. To duże, ale nie jedyne finansowe obciążenie, z jakim borykają się instytucje związane z transportem publicznym. Kolejny wydatek to dotacje dla prywatnych firm przewozowych, które obsługują mało popularne trasy w wysokości 8,02 miliona funtów.Według "The Sunday Mercury" na jednej trasie w Midland do każdego pasażera dopłaca się aż 3,27 funta za podróż w jedną stronę, przy czym za jednym "zamachem" z tej usługi korzysta przynajmniej 10 pasażerów. Podróż w obie strony to już 6,54 funty, czyli mniej więcej tyle co taksówka.

Na chwilę obecną do darmowych przejazdów wszystkimi autobusami, pociągami i tramwajami w West Midlands uprawnionych jest 473 000 ludzi. Osoby te mogą korzystać z transportu między 9.30 rano a 11 wieczorem. Liczba ta obejmuje również sześćdziesięciolatków, którzy pracują na pełen etap i mają wysokie dochody.  Powoli jednak podnosi się granica wieku uprawniająca do darmowych podróży. Prawicowi Torysi myślą już o cofnięciu prawa do darmowych przejazdów dla osób starszych z dochodem powyżej 50 000 funtów rocznie.  Z drugiej strony to dzięki owym darmowym przejazdom starsi mogą dotrzeć do lekarza, szpitala czy zrobić zakupy. Poza tym w West Midlands dopłata na osobę wynosi 3,04 funta, podczas gdy w innych częściach UK kwota ta osiąga nawet poziom 6,60 funta.

Za politykę transportową odpowiadają Zintegrowane Władze Transportowe w West Midlands. W życie wprowadza ją Centro, które zajmuje się także promocją usług i zachęcaniem ludzi do korzystania z nich. To oni obsługują przystanki autobusowe i dopłacają do koniecznych połączeń autobusowych. Darmowe przejazdy dla starszych oraz ulgowe (50%) przejazdy dla młodzieży poniżej 16 lat pokrywane są z funduszu Network West Midlands. Na terenie West Midlands działają też prywatne firmy obsługujące połączenia autobusowe, kolejowe i metro.

Monday, 02 September 2013 07:37
 
Polub nas na Facebooku
Obserwuj nas na Twitterze


Czytaj poprzedni artykuł:
W jednym na sześć domów w West Midlands nikt nie pracuje.
  Czytaj następny artykuł:
85 tysięcy funtów grzywny za wpadkę prezentera Islamskiego kanału TV z Birmingham