Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Trzy powody, dla których imigranci nie lubią Wielkiej Brytanii

Ironiczne poczucie humoru, picie na umór i kiepska pogoda są najczęstszymi powodami narzekań wśród imigrantów mieszkających na Wyspach Brytyjskich - wynika z ankiety przeprowadzonej wśród obcokrajowców. Ponad połowa z nich uważa, że Brytyjczycy wpasowują się w powszechnie panujący stereotyp.

Imigranci doceniają maniery i zorganizowanie Brytyjczyków. Wśród najmniej lubianych cech wymieniają jednak picie - ponad 50 proc. ankietowanych wskazało tę cechę. Z kolei 31 proc. zwróciło uwagę na sarkazm.


 
Badania poprowadził portal, za pomocą której składa się aplikacje o wizę. W ankiecie wzięło udział 1 402 emigrantów, żyjących w Wielkiej Brytanii, ale pochodzących z różnych części świata. Ankietowani mieli odpowiedzieć na pytania związane ze stylem życia Brytyjczyków.
 
Imigrantów zapytano, czy podoba im się życie na Wyspach. 68 proc. odpowiedziało twierdząco, ale ponad 30 proc. zaprzeczyło.
 
Wśród powodów, dla których nie polubili tego kraju, wskazywali także pogodę. 38 proc. podało taką przyczynę.
 
Co trzeci ankietowany nie polubił brytyjskiej kultury, a co piąty - kuchni.
 
Imigranci zostali zapytani także o pogląd na społeczeństwo brytyjskie jako całość. Zdecydowana większość (77 proc.) stwierdziła, że lubi Brytyjczyków. Pozostałym 23 proc. mieszkańcy Wysp nie przypadli do gustu.

Źródło: tvn24.pl

-
 
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca! Zachęcamy do odwiedzenia naszego Facebooka, Twittera i YouTube


Czytaj poprzedni artykuł:
Rząd planuje obniżyć poziom imigracji
 Czytaj następny artykuł:
Napad na pocztę na Rookery Road, Handsworth