Zaloguj się Załóż konto
Polish (Poland)English (United Kingdom)

Ogromny wybuch gazu zniszczył dom w Birmingham. Kilka osób zostało rannych

Dom na jednej z ulic w Birmingham w Wielkiej Brytanii stanął w płomieniach po ogromnym wybuchu gazu, który był słyszalny w promieniu wielu mil.

Policja poinformowała, że nieruchomość przy Dulwich Road w Kingstanding została zniszczona w niedzielny wieczór (26 czerwca) w wyniku incydentu, a kilka innych zostało uszkodzonych.


Jeden mężczyzna doznał zagrażających życiu obrażeń, a czterech innych mężczyzn odniosło mniejsze obrażenia.

West Midlands Ambulance Service (WMAS) poinformowało, że ludzie będący na miejscu zdarzenia uratowali mężczyznę ze zniszczonego domu, ale miał on „bardzo poważne obrażenia” i został zabrany do szpitala.

Mieszkańcy powiedzieli, że wkrótce po wybuchu wspięli się obok płonących gruzów, przez kurz i gruz, i wyciągnęli rannego mężczyznę z ruin domu.

Sześć pobliskich domów zostało ewakuowanych.


Komendant obszaru Steve Ball z West Midlands Fire Service, przemawiając na miejscu zdarzenia, powiedział: „Około 20.30 dzisiejszego wieczoru wezwano nas do wybuchu gazu w domu. W dniu przyjazdu była to dość wymagająca scena, w której jeden dom został całkowicie zniszczony, a trzy sąsiednie nieruchomości również zostały poważnie uszkodzone”.

Zobacz też:


„Jeden człowiek został już uratowany przed naszym przybyciem i zaopiekowało się nim pogotowie ratunkowe West Midlands. Ma zagrażające życiu obrażenia i trafił do Szpitala Królowej Elżbiety w Birmingham”.

Rzecznik Cadent Gas powiedział, że jego personel był na miejscu i zaapelował: „Jeśli ktokolwiek wyczuje gaz w pobliżu lub gdziekolwiek, ważne jest, aby działać natychmiast i zadzwonić do krajowej służby ratownictwa gazowego pod numer 0800 111 999”.

Dom na jednej z ulic w Birmingham stanął w płomieniach po ogromnym wybuchu gazu, który był słyszalny w promieniu wielu mil.

-
 


Czytaj poprzedni artykuł:
Koszmar na lotniskach w UK! Mdlejący ludzie, rodziny śpiące w terminalu
 Czytaj następny artykuł:
Rosyjskie rakiety uderzyły w budynki w Kijowie


// //